Puchary do pary

W dniu 18 maja na stadionie Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy odbyły się Powiatowe Zawody o Puchar Dyrektora ZSM. Uczniowie rywalizowali w sześciu konkurencjach: skok w dal, pchnięcie kulą, bieg na 100m, 400m, 800m dziewcząt i 1500m chłopców oraz sztafeta 4x100m. Puchary dyrektora Anklewicza trafiły w ręce reprezentacji dziewcząt oraz chłopców z II LO. W klasyfikacji drużynowej byliśmy nie do pokonania, a na zwycięstwo złożyły się starty w konkurencjach indywidualnych.
SKŁAD REPREZENTACJI DZIEWCZĄT: Zofia Miłkowska 3D, Maja Kistela 3D, Magdalena Piwko 3D, Hanna Lipińska 3B, Kornelia Rostkowska 3B, Ada Wasyliszyn 1A, Anika Kudarewska 3E, Martyna Kowalczyk 1A, Anna Pasternak 3B, Maja Długołęcka 3E, Julia Rokicka 1D, Wiktoria Jędrzejewska 1B, Lena Dąbrzalska 3E, Hanna Karamara 1B, Milena Kijek 2A.
Spektakularne sukcesy odniosły:
- Magdalena Piwko zajęła I miejsce w biegu na 100m oraz Hanna Lipińska w tej samej konkurencji uplasowała się na III miejscu
- Anika Kudarewska zajęła II miejsce w biegu na 800m
- Maja Długołęcka zajęła I miejsce w pchnięciu kulą oraz Julia Rokicka w tej samej konkurencji zajęła II miejsce
- Zofia Miłkowska zajęła I miejsce w skoku w dal oraz Milena Kijek w tej samej konkurencji II miejsce
- Złoty medal w sztafecie 4x100m zdobyły: Maja Kistela, Magdalena Piwko, Hanna Lipińska, Milena Kijek
SKŁAD REPREZENTACJI CHŁOPCÓW: Michał Jachimowicz 1A, Konrand Jaumien 1A, Bartosz Kasprzak 1A, Bartosz Karolczak 1B, Jan Olszewski 1A, Piotr Cegielski 2A, Maciej Kaźmierczak 2A, Piotr Waśniowski 2A, Mateusz Jedliński 3A, Franciszek Halicki 2A, Yuri Fedusiv 2B, Jędrzej Korona 1A, Michał Magierowski 1A, Adam Jarosz 1D
Spektakularne sukcesy odnieśli:
- Mateusz Jedliński zajął II miejsce w biegu na 100m
- Piotr Waśniowski zajął I miejsce w biegu na 400m
- Piotr Cegielski zajął I miejsce w biegu na 1500m
- Bartosz Kasprzak zajął III miejsce w pchnięciu kulą
- Skład sztafety 4x100m: Franciszek Halicki, Michał Jachimowicz, Mateusz Jedliński oraz Adam Jarosz
Gratulujemy całej reprezentacji. Dziękujemy wszystkim startującym zawodniczkom i zawodnikom osiągniętych wyników, które pozwoliły obu reprezentacjom zdobyć puchary oraz medale.
Opiekunami naszych zdolnych lekkoatletów są pani Renata Zapart-Dec i pan Tomasz Gołowkin.