jFontSize
A- A A+

Mamy przyjemność poinformować, że uczeń naszej szkoły – Hubert Jasinowski, na rozgrywanych 14-16 lipca w Coventry Mistrzostwach Świata Taekwon-do International, zdobył 3 złote medale. Hubert startował w kategorii wiekowej 15-17 lat w konkurencji walk point stop indywidualnie oraz drużynowo, a także w układach formalnych. Udział Huberta w Mistrzostwach Świata był możliwy dzięki temu, że trzy miesiące wcześniej dostał się do ścisłej dziewięcioosobowej kadry Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do, specjalnie powołanej na te zawody, tym samym koszty udziału, transportu i noclegów pokrywał Związek.

Osiągnięte wyniki na Mistrzostwach, to zwieńczenie dziesięcioletniej pracy na treningach i startów w zawodach taekwon-do oraz od dwóch lat również w kickboxingu. I to właśnie ostatnie dwa lata były najbardziej owocne w karierze Huberta, który startując w dwóch mocnych organizacjach (Związek Sportowy Polska Unia Taekwon-do oraz Polski Związek Kickboxingu) w walkach przerywanych nie miał sobie równych. Praktycznie na kilkadziesiąt walk, które stoczył w tym czasie, tylko raz musiał uznać wyższość przeciwnika.

Hubert od początku swojej przygody ze sportami walki trenuje w UKS Taekwon-do Gryf pod okiem trenera Waldemara Zdebskiego. Warto również dodać, że śladami Huberta od 5 lat podąża jego młodszy brat Jakub, a od roku również siedmioletnia siostra Zuzia.