jFontSize
A- A A+

Z workiem medali z Zimowych Mistrzostw Dolnego Śląska w pływaniu wróciły nasze uczennice z klasy I B - Aleksandra Jaros i Kinga Ścisłowicz. Na co dzień trenują w KS Neptun Świdnica pod okiem utytułowanych trenerów, Sławomira Kuczko i Beaty Pożarowszczyk-Kuczko. Swoje sukcesy zawdzięczają talentowi i ciężkiej pracy. Trenują 11 razy w tygodniu. Są dni, w których treningi odbywają się 2 razy dziennie.

Wrocławskie zawody, Aleksandra Jaros - specjalistka od długich dystansów na 200 m stylem motylkowym i 400 m stylem dowolnym, ukończyła z tytułem Mistrzyni Dolnego Śląska na 200 m stylem motylkowym, zajęła również 2 miejsce na 400 m stylem dowolnym i 3 miejsce na 100 m stylem motylowym.
Zawody w Niemczech (Offene Kreismeisterschaften des Landkreises Görlitz im Schwimmen), które odbyły się 05 grudnia 2022 r. to cztery pierwsze miejsca: na dystansach 100 i 200 m stylem motylkowym, dowolnym i zmiennym.

Kinga Ścisłowicz – „żabkarka”, pływająca na dystansie 50, 100 i 200 m, w Mistrzostwach Dolnego Śląska zajęła dwa 3 miejsca na 100 i 200 m stylem klasycznym i 5 miejsce – 50 m stylem klasycznym.
Zawody w przygranicznym Gorlitz to także pasmo sukcesów na czterech dystansach - 100 i 200 m stylem klasycznym i 100 i 200 m stylem dowolnym: