jFontSize
A- A A+

Wałbrzych ma swój Złoty Pociąg. Brzmi to sensacyjnie.Jak więc nazwalibyśmy zwycięstwo II LO nad zawodnikami Górnika Wałbrzych skupionymi w jednej klasie sportowej ZS nr4 w Wałbrzychu, będącymi jednocześnie jej reprezentantami? Dodajmy: - Górnik Wałbrzych awansował w tym sezonie do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w koszykówce.

Byłaby to zapewne megasensacja i....było blisko. Jeszcze na 3 minuty przed końcem prowadziliśmy 40:39.To co wyprawiali na boisku Jakub Wize & ska przechodzi do historii szkolnego basketu. Zaczęło się niemrawo, od prowadzenie gospodarzy 15:2. Choć w tym fragmencie gry nie brakowało nam okazji do podwyższenia naszego dorobku, to szczęście sprzyjało Górnikom.Potem koncert gry dali nasi znakomici uczniowie.Michał Ziarek , Dominik Grzyb, Szymon Skrzela i Przemek Wojtyla wzięli na siebie ciężar rozgrywania, Marcin Chodyniecki i Oliwier Dorosz w niczym nie ustępowali pod tablicami naszym przeciwnikom, dobrą zmianę dał Janek Mikuła. Dzięki pracy całego zespołu błyszczał Jakub Wize. Zdobył w całym meczu 21 ptk i w pewnym momencie wychodziło mu po prostu wszystko.
Zabrakło naprawdę niewiele , aby świętować zwycięstwo.W końcowych fragmentach gry doświadczenie zawodników z Wałbrzycha wzięło jednak górę i ostatecznie mecz skończył się wynikiem 49:40 dla finalistów Mistrzostw Polski.

W drugim meczu półfinałów ZS 4 Wałbrzych pokonał LO Ząbkowice 90:22. Dlatego sprawa awansu do finałów rozstrzygnąć się miała w ostatnim meczu pomiędzy LO Ząbkowice , a naszym zespołem.
Znowu początek nam nie wychodził.Zawodnicy Ząbkowic grali większość spotkania z Wałbrzychem w rezerwowym składzie. Podstawowi gracze odpoczywali i w początkowym okresie gry z nami różnica była widoczna , ale nie specjalnie przełożyła się ona na ilość zdobytych punktów. Przeciwstawiliśmy się przeciwnikom dobrą , zespołową grą i bardzo dobrą obroną. Po upływie pierwszej kwarty zaczęliśmy przejmować inicjatywę. Znów rozpoczął Kuba Wize.Z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcaliśmy.Rozpędzonego Marcina Chodynieckiego przeciwnicy wręcz unikali.W jednej z akcji wydawało się,że Marcin wrzuci piłkę do kosza wraz z trzema przeciwnikami, którzy stanęli mu na drodze. Cały zespół po prostu grał. Kiedy Janek Mikuła wyrwał w strefie podkoszowej piłkę z rąk przeciwnika i wrzucił ją do kosza, stało się jasne,że aby z nami wygrać trzeba było sporo chęci a te stopniowo opuszczały naszych przeciwników.Gdy po rzucie za 2 pkt Konrada Mentela prowadziliśmy 35:18 stało się jasne, że to my awansujemy do finałów.
Opiekun grupy Maciej Wodziński powiedział po meczu: -Gdy przywitałem się z trenerem drużyny przeciwnej, od razu oznajmił mi,że jego chłopcy awansowali do Finałów Mistrzostw Polski. Ostatnie mecze reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych , czy siatkarzy nie dostarczyły mi tylu emocji , ile było podczas meczu z Wałbrzychem.Mam nadzieję, że zagramy w przyszłym tygodniu równie udane zawody.

Wyniki:

• ZS 4 Wałbrzych-II LO Świdnica 49-40 (Oliwier Dorosz 9 pkt,Jakub Wize 21, Michał Ziarek 5, Marcin Chodyniecki 3, Przemek Wojtyla 2).
  • ZS 4 Wałbrzych - LO Ząbkowice 90:22
  • LO Ząbkowice- II LO Świdnica 49:22 (Marcin Chodyniecki 6 pkt, Kuba Wize 7, Przemek Wojtyla 5, Michał Ziarek 6, Oliwier Dorosz 7, Jan Mikuła 7, Szymon Skrzela 5, Konrad Mentel 2, Dominik Grzyb 4).

UWAGA UWAGA UWAGA !!
Zapraszamy kibiców na finały, które zostaną rozegrane 28.01.2016 na AQUA ZDROJU w Wałbrzychu. To na tym pięknym i nowoczesnym obiekcie odbędzie się tegoroczny finał strefy.Opłata za wyjazd autokarem na mecz wynosi 10 zł.
Zainteresowani kibice proszeni są o kontakt z p. M. Wodzińskim.