jFontSize
A- A A+

Kolejne sportowe trofeum trafiło do klasy 3a. Tym razem jest to puchar dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy w piłce nożnej. Wygrana 4:1 z aktualnym mistrzem szkoły klasą 3ef ma swoją wymowę. Od początku meczu to zawodnicy 3a dyktowali warunki gry. Po golach Piotra Zaparta i Marcina Chodynieckiego szybko zrobiło się 2:0. Wtedy Wspaniałą akcją popisał się Martin Firczyk, który przemierzył z piłką dystans od pola karnego do pola karnego i nie dał szans bramkarzowi 3a Markowi Kiszczyszynowi.

Do przerwy było więc 2:1. Po zmianie stron fantastycznym strzałem z 25 metrów w samo okienko bramki strzeżonej przez Kubę Wizego popisał się Dawid Dwornik. W tym momencie losy meczu były przesądzone choć zawodnicy 3ef dzielnie walczyli podrywani do boju przez aktywnego na całym boisku Pawła Kolona. Na kilka minut przed końcem gola na 4:1 zdobył Olek Lubas.

„Cieszy, że wciąż mamy chłopaków dobrze grających w piłkę, pomimo odejścia w poprzednim roku niemal całego składu z Adamem Wierzykiem na czele. Mamy nadzieję, że w obecnym sezonie nawiążemy do najlepszych tradycji. Zwycięzcom gratuluję i dziękuję wszystkim zawodnikom za udział w turnieju " - powiedział po meczu p. Maciej Wodziński.