jFontSize
A- A A+

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 1e, Wiktor Walczak wraz z partnerką, zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Środzie Śląskiej. Zwycięstwo to przyniosło im również awans do wyższej kategorii tanecznej. Tacy są właśnie uczniowie II LO im. Stefana Banacha - osiągają sukcesy na polu naukowym i sportowym.

 

Uczennice z II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy – Natalia Bogielczyk z IB, Aleksandra Jaros i Kinga Ścisłowicz z IIB oraz Martyna Jaros z IE, to reprezentacja KS Neptun Świdnica.
Podczas eliminacji w Nowej Rudzie zdobyły w sumie czternaście medali, w tym dwa złote, osiem srebrnych i cztery brązowe.
W swoich kategoriach wiekowych wypadły następująco:
Natalia Bogielczyk – złoto na 400 metrów stylem zmiennym, złoto na 400 metrów stylem dowolnym, srebro na 50 metrów stylem motylkowym i brąz na 100 metrów stylem motylkowym.
Aleksandra Jaros – srebro na 400 stylem zmiennym, srebro na 200 metrów stylem motylkowym, srebro na 400 metrów stylem dowolnym.
Martyna Jaros – srebro na 400 metrów stylem zmiennym, brąz na 200 metrów stylem klasycznym.
W kategorii Open Natalia Bogielczyk wywalczyła brązowy medal płynąc stylem zmiennym na dystansie 400 metrów. Aleksandra Jaros zdobyła trzy srebrne medale na dystansach 400, 200 i 400 metrów płynąc kolejno stylem zmiennym, motylkowym i dowolnym.
Ponadto Franek Horbacz z kl. IIE zdobył brązowy medal na 200 metrów stylem grzbietowym w swojej kategorii wiekowej.

28 listopada w Wałbrzychu odbył się Turniej Koszykówki Streetball (3 na 3), w którym wzięło udział II Liceum Ogólnokształcące ze Świdnicy. Spośród pięciu szkół ponadpodstawowych, nasza placówka zajęła czwarte miejsce.
Decydującym meczem dla naszej drużyny okazała się konfrontacja z II LO z Wałbrzycha, która była niewątpliwie najbardziej emocjonującym wydarzeniem tego dnia. Nasza ewentualna wygrana w tym spotkaniu oznaczałaby zajęcie trzeciego miejsca, jednakże nie udało się nam tego zrealizować z uwagi na zaledwie jednopunktową przewagę drużyny z Wałbrzycha. To pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w turnieju.

Miło nam poinformować, że Stanisław Romanik z kl. IV d wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Europy w Sumo w kategorii wagowej do 60kg Juniorów.
Gratulujemy!!!

A tak Staszek opisał swoje zmagania o tytuł mistrza Europy:

2 listopada 2023 roku odbył się turniej dwójek siatkarskich o Puchar Dyrektora II LO. Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn, lecz ostatecznie do walki o cenne trofeum przystąpiło 7 dwójek (5 drużyn męskich i 2 drużyny żeńskie). Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. Niekwestionowanym zwycięzcą czwartkowych zmagań okazała się dwójka - Szymon Kaczmarek, Antoni Pieszczoch, i to w ich ręce trafił Puchar Dyrektora II LO. Drugie miejsce przypadło ekipie dziewczyn w składzie - Martyna Gaik, Natalia Jarosz. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła dwójka - Paweł Sikora, Szymon Borowicz.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym drużynom dziękujemy za sportową rywalizację.

Pierwszy raz byliśmy organizatorami szkolnego powiatowego streetballa.
Zawody o Puchar Dyrektora II LO im. Stefana Banacha zgromadziły imponującą ilość drużyn.
Cztery drużyny w kategorii dziewcząt i osiem w kategorii chłopców.
Dziękujemy wszystkim przybyłym ekipom, opiekunom i kibicom.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny w składzie: Iza Mikołajek, Martyna Gaik, Amelia Patyk, Anastazja Matysiak, Kamila Bogielczyk
Reprezentacja chłopców: Jan Kaźmierczak, Krzysztof Wyszyński, Filip Dadas, Igor Szopa i Karol Wiatrowski.
Dziewczyny zdobyły trzecie miejsce, zaś chłopcy powtórzyli sukces z ubiegłego roku zdobywając Mistrzostwo Powiatu i kwalifikując się do finału strefy wałbrzyskiej.
Nagrodą MVP został wyróżniony Jan Kaźmierczak. Wśród dziewcząt taką nagrodą zdobyła Natalia Łaniewska z LO Świebodzice, które wywalczyło mistrzostwo powiatu w kategorii dziewcząt. Gratulujemy.

Biegi przełajowe zainaugurowały sportowy rok szkolny 2023/2024. 11 października 2023 na obiektach świdnickiego OSIR-u rozegrano biegi przełajowe. Reprezentacja dziewcząt zdobyła 1 miejsce, chłopcy wywalczyli 3 miejsce, przegrywając jednym punktem z ZS Świebodzice. Dziewczęta były bezkonkurencyjne, a indywidualne wyniki zawodniczek złożyły się na efekt końcowy.
Najlepszą biegaczką 2 LO okazała się Anika Kuderewska zdobywając brązowy medal. Pola Rosiak była 4, następnie: Kinga Ścisłowicz ,Oliwia Brańka, Zofia Miłkowska, Magdalena Piwko, Zuzanna Cieślak, Kornelia Rostkowska, Aleksandra Wolano.
Chłopcy wbiegli na metę w następującej kolejności: Kacper Sikora, Piotr Stupecki, Wiktor Klein, Kacper Czubaszek, Marek Kazimierczak, Jakub Mitek, Franciszek Gronowski, Hubert Jasinowski.
Startowało 83 zawodników.
Wielkie brawa dla wszystkich zawodniczek i zawodników!
Gratulacje!
Opiekunami zawodników była pani Renata Zapart-Dec i pan Tomasz Gołowkin.

Mamy przyjemność poinformować, że uczeń naszej szkoły – Hubert Jasinowski, na rozgrywanych 14-16 lipca w Coventry Mistrzostwach Świata Taekwon-do International, zdobył 3 złote medale. Hubert startował w kategorii wiekowej 15-17 lat w konkurencji walk point stop indywidualnie oraz drużynowo, a także w układach formalnych. Udział Huberta w Mistrzostwach Świata był możliwy dzięki temu, że trzy miesiące wcześniej dostał się do ścisłej dziewięcioosobowej kadry Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do, specjalnie powołanej na te zawody, tym samym koszty udziału, transportu i noclegów pokrywał Związek.

Zakończyły się międzyklasowe zmagania w piłce siatkowej, które w tym roku przebiegały w bardzo zaciętej, aczkolwiek przyjaznej atmosferze. Do rywalizacji o miano Mistrza II LO przystąpiło 12 klas, które musiały przejść eliminacje, aby znaleźć się w ścisłym finale i powalczyć o zwycięstwo. Ostateczna rozgrywka toczyła się między klasami I D, II A oraz III A. Finaliści nie zawiedli i zaprezentowali siatkówkę na najwyższym poziomie, a mecze były tak zacięte, że do końca wszystko mogło się zdarzyć. Dowodem na to jest fakt, że na 5 pkt. przed końcem meczu wydawało się, że na koncie trzech grających klas będzie tyle samo zwycięstw i porażek oraz tyle samo wygranych i przegranych setów, a o zwycięstwie będą decydować małe punkty (zdradzę, że przed końcem ostatniego seta organizatorzy już rozpoczęli wstępne zliczanie małych punktów). Ostatecznie do tego nie doszło, a Mistrzem II LO została klasa III A, wygrywając w finałowej batalii oba mecze, drugie miejsce zajęła klasa I D, natomiast miejsce 3 przypadło klasie II A. Zostały także przyznane nagrody indywidualne i pragniemy ogłosić, że MVP wśród dziewcząt przypadło, bardzo zasłużenie, Alicji Anioł, natomiast wśród panów, równie zasłużenie, nagrodę MVP otrzymał Szymon Kaczmarek.

Miło nam również poinformować, że klasa III A wygrała coroczną nagrodę Dyrektora „pachnącą pyszną pizzę” za najlepsze kibicowanie. Smacznego!!!

Specjalne podziękowania kierujemy również do naszej niezawodnej trójki sędziów - Izy Mikołajek, Martyny Gaik oraz Szymona Kaczmarka oraz do nauczycieli wychowania fizycznego za organizację turnieju.

Zakończyły się rozgrywki dziewcząt i chłopców w piłkę nożną o tytuł mistrza II LO. Piszemy dziewcząt, bo one również mogły reprezentować klasę w rozgrywkach. Prawdziwą „klasę” zaprezentowała Amelia Patyk. Nie dość, że była tzw. rodzynkiem w całych mistrzostwach, to również należała do grona najlepiej grających w turnieju. Zasłużyła z pewnością na tytuł MVP, który również przypadł w udziale koledze z jej klasy - Kacprowi Sikorze. Pomimo dwóch tytułów MVP w połączonych do rozgrywek klasom 3b i 3d nie udało się wedrzeć do finałów, choć byli naprawdę blisko. W meczu półfinałowym prowadzili z późniejszym mistrzem 2:0, ostatecznie przegrywając 3:2.
Turniej obfitował w wiele niespodzianek, meczów rozstrzyganych w doliczonym czasie gry, czy pojedynków pełnych zwrotów akcji.