jFontSize
A- A A+

Pasją Tomka Butmankiewicza, trenującego w SKT „Tiger” w Świdnicy, od wielu lat jest Taekwon-do. Już kilka razy uczeń kl. II a odnosił sukcesy w tej dziedzinie, ale w ostatnim czasie spełniło się jego marzenie – zdobył pas mistrzowski w Taekwon-do tradycyjnym. Tomek ma przed sobą jeszcze wiele pracy, a przed nim kolejne wyzwania. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu pasji.

Rozgrywki klasowe w piłce siatkowej i piłce nożnej o Mistrzostwo II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy startują już w najbliższy wtorek! Zapraszamy do uczestnictwa, kibicowania i tworzenia dobrej atmosfery wokół tych wydarzeń, które już na stałe wpisane są do kalendarza szkolnego.
Czy uda się zdetronizować klasę 3bc, która zdobyła dwa ostatnie mistrzostwa w "nogę"? A kto okaże się pierwszym mistrzem i zdobędzie złoty krążek w rozgrywkach piłki siatkowej dziewcząt? Te zmagania rozpoczną się po raz pierwszy w historii szkoły.
Która klasa wygra konkurs na najlepszych kibiców i na zakończenie roku uda się wspólnie do pizzerii? Kibice rywalizują o krążki kulinarne (4 pizze). Wszystko to będzie już jasne w kolejnych dniach zmagań.
Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów, ale także fajnych wspomnień, życzliwej i sportowej atmosfery. A kibiców serdecznie zapraszamy do wspierania klasowych drużyn!

Na terenie kortów tenisowych Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w czwartek 13.06.2024 r. rozegrano turniej tenisa ziemnego szkół ponadpodstawowych.
Gościnność Break Point Świdnica Tenis&Bar, dobrze zorganizowane zawody, atmosfera, omijające OSIR burze i zaangażowani uczniowie szkół doprowadziły do wyłonienia Mistrzów turnieju.
W kategorii dziewcząt i chłopców finał zdominowali uczniowie Banacha, zdobywając puchar i cenne nagrody ufundowane przez Wektor Hurtownia Materiałów Budowlanych.
5/6. Mikołaj Rochowiak kl. 2e

Po kilku latach przerwy turniej z powodzeniem reaktywował Bartek Różycki i liczymy na stały wpis tych zawodów do kalendarza sportowego.
Zawodnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów!
Ze sportowym pozdrowieniem R. Zapart-Dec.

W prestiżowych zawodach, World Cup & Rzeszow International Acro Cup in Acrobatic Gymnastics, które odbyły się pięć dni temu w Rzeszowie, Filip Makowski, uczeń kl. 1a, zdobył złoty medal w kategorii czwórek męskich (13-19 lat),  a Igor Makowski z kl. 2a wywalczył srebro w kategorii dwójek męskich (13-19 lat).
W zawodach wzięło udział 700 zawodników z 21 krajów. Uczniowie klas matematyczno-fizycznych łączą naukę z codziennymi treningami i mało kto wie, że są Mistrzami i Wicemistrzami Polski w akrobatyce sportowej.
Trenują pod okiem Piotra Pasa w MKS Polonia Świdnica-Akrobatyka Sportowa.
Teraz wiadomo dlaczego w piątki często nie ma ich w szkole :)
Aby zobaczyć co potrafią ci Chłopcy, warto udać się na ich codzienny trening. Wstęp wolny.
Zdjęcia nie oddają potu wylanego na treningach.

Życzymy dalszych sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych.

W dniach 31 maja – 05 czerwca odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich w Kędzierzynie-Koźlu. Nasze uczennice, Daria Krzyśpiak z 2c oraz Maja Mikosz z 2a wraz ze swoim zespołem Mażoretki Royals Świdnica, gdzie na co dzień trenują, rywalizowały w różnych kategoriach.

A oto co udało się im wywalczyć:
Mini mix seniorki - Mistrz Polski / zespół
Mini formacja mażoretki klasyczne seniorki - Mistrz Polski / zespół
Duo/trio mażoretki klasyczne seniorki - Mistrz Polski / Maja Mikosz, Kamila Baczyńska
Solo mażoretki klasyczne seniorki - Vice Mistrz Polski / Maja Mikosz
Duo/trio twirling seniorki - Vice Mistrz Polski / Daria Krzyśpiak, Angelica Szkuciak
Mini formacja buława seniorki - II Vice Mistrz Polski / zespół.

Gratulujemy naszym zdolnym dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów.

29 maja 2024 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy odbyły się Powiatowe Zawody LA. Uczniowie i uczennice naszego liceum zdominowali większość konkurencji. Zawodnicy rywalizowali w biegach na 100 m, 400m, 800m, 1500m, sztafecie 4x100m, pchnięciu kulą i skoku w dal.
Punkty z każdej konkurencji składały się na wynik drużyny. W konkurencjach indywidualnych zdobyliśmy medale, a w klasyfikacji drużynowej dziewcząt cenny puchar Dyrektora ZSM. Reprezentacja chłopców w klasyfikacji zespołowej zajęła 3 miejsce. Najbardziej widowiskowa, rywalizacja sztafet 4x100m, przy dopingu wszystkich uczestników zawodów, zaowocowała pierwszym miejscem w konkurencji dziewcząt z II LO i pierwszym miejscem w konkurencji chłopców z naszej szkoły.

Wyniki rywalizacji w poszczególnych konkurencjach:

5 czerwca na obiektach AWF we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Licealiady w siatkówce plażowej dziewcząt. Miło nam poinformować, że nasza drużyna w składzie: Maja Długołęcka, Lena Jasińska, Hanna Lipińska, po zaciętych meczach ostatecznie stanęła na najniższym stopniu podium. Gratulujemy naszym pierwszoklasistom fantastycznej postawy i brązowych medali.

W środę, 22 maja 2024, na obiektach OSiR w Świdnicy odbył się Finał Strefy Wałbrzyskiej w siatkówce plażowej, w którym nasze uzdolnione uczennice pokazały pazur i zajęły 2 miejsce. Tym samym uzyskały awans do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 5 czerwca 2024 r. we Wrocławiu.
Skład naszej drużyny:
Maja Długołęcka klasa 1e
Lena Jasińska klasa 1e
Hanna Lipińska klasa 1b
Gratulujemy bardzo dobrego wyniku i nadal trzymamy kciuki.

14 maja 2024 r. na obiektach OSiR w Świdnicy odbyły się zawody powiatowe szkół średnich w siatkówce plażowej. Nasze uczennice wygrały wszystkie swoje mecze i zostały MISTRZYNIAMI POWIATU ŚWIDNICKIEGO W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT.
Brawa dla drużyny Banacha, która występowała w składzie: Maja Długołęcka, Lena Jasińska, Hanna Lipińska
Zwycięstwo zapewniło nam awans do kolejnego etapu rozgrywek, który już wkrótce. Trzymajmy kciuki za nasze siatkarki.

Nasi piłkarze ręczni zdobyli II miejsce w Strefie Wałbrzyskiej Licealiady SZS.
Po pokonaniu KPS Kłodzko zagraliśmy o pierwsze miejsce z Zespołem Szkół Budowlano-Elektrycznych.
Tu lepsi okazali się nasi przeciwnicy, którzy zawiesili nam wysoko poprzeczkę. Do stanu 13:10 dla ZSB-E jeszcze jakoś nam szło. Szkoda, że nie grał Jakub Mitek a także Jacek Jamroży - bramkarz, ponieważ obaj byli kontuzjowani. Eryk Polus ponownie został wybrany MVP drużyny.