jFontSize
A- A A+

17 kwietnia odbył się we Wrocławiu II etap Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny krąg". Wzięło w nim udział 5 uczniów z naszej szkoły: Martyna Mieszkalska kl 3b, Daria Kwiecińska kl 3b, Jan Pidanty kl 2d, Weronika Żukowska kl 2d, Szymon Kaczmarek kl 3a. Niestety nie udało się awansować do etapu finałowego, ale będziemy próbować za rok!

28 kwietnia 2023r. odbył się finałowy etap konkursu "Gruzja - fascynująca podróż". Wiktoria Hanusiak z kl. III d uzyskała tytuł finalistki. Gratulujemy!

 

 

30 marca odbył się II etap konkursu "Gruzja - fascynująca podróż". Wzięły w nim udział: Wiktoria Hanusiak z kl. 3d i Aleksandra Wolano z kl. 2d. Wiktoria zakwalifikowała się do III etapu (finałowego), który odbędzie się 28 kwietnia we Wrocławiu.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

 

14 marca 2023 r. odbyła się Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”, w której wzięło udział 35 uczniów z naszej szkoły. Do II etapu zakwalifikowali się:

  1. Martyna Mieszkalska kl. III b
  2. Weronika Żukowska kl. II d
  3. Wiktoria Hanusiak kl. III d
  4. Jan Pidanty kl. II d
  5. Daria Kwiecińska kl. III b
  6. Szymon Kaczmarek kl. III a

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach, które odbędą się 17 kwietnia.

6 marca 2023 r. odbył się szkolny etap konkursu „Gruzja – fascynująca podróż”. Do etapu II, który odbędzie się 30 marca zakwalifikowali się: Wiktoria Hanusiak kl. III d, Gabriel Misiuro kl. III c, Aleksandra Wolano kl. II d, Weronika Kochanowska kl. III b.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Miło nam poinformować, że uczeń klasy IV D - Grzegorz Franeczek - wziął udział w zawodach okręgowych II stopnia XLIX Olimpiady Geograficznej, które odbyły się 4 i 5 lutego w XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Uczeń musiał przebrnąć przez trzy rodzaje testów na temat: ochrony środowiska, administracji i szeroko pojętej geologii. Wysoki poziom etapu okręgowego nie onieśmielił Grzegorza, który uzyskał bardzo dobry wynik 58 punktów i tym samym zapewnił sobie miejsce w gronie 50 najlepszych olimpijczyków z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem Grzegorza jest pani prof. Jolanta Skarzyńska.

Miło nam poinformować , iż do II etapu XXI Olimpiady Znajomości Afryki zakwalifikowali się Szymon Denes i Hubert Gościmski z klasy IV D. Etap wojewódzki odbędzie się 4 marca 2023 r. Opiekunką uczniów jest p. prof. Jolanta Skarzyńska. Gratulujemy i nadal trzymamy kciuki.

 

Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego XLIX Olimpiady Geograficznej zakwalifikował się Grzegorz Franeczek (kl. IV d). Grzegorz zdobył 79 punktów, jest to najlepszy wynik wśród uczestników z powiatu świdnickiego. Opiekunem ucznia jest p. prof. Jolanta Skarzyńska. Etap okręgowy odbędzie się 4-5 lutego 2023 r.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Miło nam poinformować, że Bartosz Pasternak (kl. II a) został laureatem konkursu "Gruzja - fascynująca podróż" organizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego przy współudziale Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o Gruzji, w tym  o partnerskiej dla Dolnego Śląska Adżarskiej Republice Autonomicznej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Nagrodą dla laureatów konkursu będzie kilkudniowy pobyt w Gruzji. W przypadku braku możliwości realizacji wyjazdu zagranicznego, laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.
Gratulacje!

Miło nam poinformować, że Bartosz Pasternak, uczeń klasy 2ap, zakwalifikował się do międzyszkolnego etapu konkursu „Gruzja – fascynująca podróż”, który odbędzie się 24 marca 2021 roku.
Gratulujemy i nadal trzymamy kciuki!