SUKCESY UCZNIÓW II LO W ŚWIDNICY w roku szkolnym 2020/2021
STYPENDIA:
- Weronika Trojan, Natalia Richtscheid, Oliwia Żurawska – Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021;
- Jagoda Kurzawa – Stypendium Prezydenta Miasta Świdnicy w dziedzinie kultury.
LAUREACI I FINALIŚCI OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH:
- XIV Ogólnopolska Olimpiada im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” (laureat – Marcin Kłos);
- XIV Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki (laureat – Aleksander Rzyhak);
- XLV Olimpiada Artystyczna – Sekcja historii sztuki (finalista – Marek Lurka);
- XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (finalistka – Anastazja Lato).
UDZIAŁ W OLIMPIADACH PRZEDMIOTOWYCH:
- LI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego (etap okręg. - Martyna Czerniec);
- XLVII Olimpiada Historyczna (etap okręg. - Martyna Czerniec);
- XIV Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki (etap okręg.: Weronika Trojan, Błażej Bandyk, Marcin Kołodziejski, Bartosz Piwowarczyk, Aleksander Rzyhak, Dawid Rurzyński);
- LXII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (etap okręg.: Zuzanna Czernicka, Marcin Kłos);
- Olimpiada Biologiczna (etap okręg. - Natalia Richtscheid);
- Olimpiada Chemiczna (I etap okręg. – Weronika Trojan);
- XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (etap okręg. – Anastazja Lato, Sandra Sowa, Wiktoria Woźniak);
- XLVII Olimpiada Geograficzna (etap okręg. – Lena Klekota);
- VI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Historycznej COPTIOSH (laureat etapu okręg.– Marcin Kłos);
- VIII Olimpiada Wiedzy o Turystyce (etap okręg. – Marcin Kłos).
NAGRODY I UDZIAŁ W KONKURSACH I PROJEKTACH:
- V Międzynarodowy Konkurs Wokalny "The Golden Voice" (finał w kategorii solista i duet – Jakub Panas);
- IV Międzynarodowy Konkurs Wokalny "The Golden Voice" (finał w kategorii solista i duet – Jakub Panas);
- XI Przegląd Piosenki Filmowej i Musicalowej (finalista – Jakub Panas);
- Projekt „Ciekawa Biochemia” (udział: Joanna Cichocka, Eliza Kamionowska);
- Projekt „Licealiści Liczą” (udział: Olimpia Pijanowska,Kamila Stryja, Michał Ostrowski, Alicja Kostuń, Zuzanna Dąbrowska, Sandra Sowa, Monika Jurowska);
- III Konkurs „Gruzja - fascynująca podróż” (laureat – Bartosz Pasternak);
- XIII Konkurs Wiedzy o Rosji „Białe Noce” (finalista – Marcin Kłos);
- Konkurs Wiedzy o Politologii (II etap – Zuzanna Czernicka);
- XV Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy „ARKA” (wyróżnienie – Adriana Lasończyk);
- Konkurs na najlepsze wypracowanie maturalne z WOSu (wyróżnienie – Zuzanna Czernicka);
- XXII Powiatowy Konkurs Literacki „Lir rodzaj różny…” (wyróżnienie w kategorii „Na Granicy Słowa, Dźwięku i Rytmu” – Jakub Zakrawacz);
- IX Konkurs Literacki „Książka daje nam tym więcej – im więcej od niej wziąć chcemy” (nagroda – Hubert Gościmski);
- Konkurs Fotograficzny „Z książką Ci do twarzy” (nagroda: Alicja Maliszewska, Klaudia Karczmarz, Zuzanna Czernicka).
DYPLOMY ZA:
- niezwykły sukces egzaminu maturalnego 2020 Mateusza Drąga, jednego z 96 najlepszych polskich maturzystów, finalisty VII edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent” dla II LO w Świdnicy od Organizatorów;
- zajęcie 1. miejsca w rankingu Powiatu Świdnickiego Ligi Niezwykłych Umysłów w edycji 2019/2020 dla II LO w Świdnicy od Organizatorów.
PODZIĘKOWANIA ZA:
- przygotowanie upominków świątecznych dla podopiecznych Domu Seniora Marconi w Świdnicy dla Zuzanny Dąbrowskiej i jej kolegów i koleżanek od Kierownika Domu Seniora Marconi i Prezesa Zarządu MARKONI.
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:
- Mistrzostwa Polski PLQHA 2020 w jeździectwie (tytuł Mistrza i Wicemistrza Polski – Maja Mikosik);
- Mistrzostwa Polski w Judo (kategoria młodzików) (III m. i brązowy medal – Stanisław Romanik, powołanie do kadry narodowej juniorów młodszych);
- Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo (II m. – Antoni Romanik);
- Mistrzostwa Regionu Zachodniego w Judo (II m. w kategorii junior i junior młodszy – Antoni Romanik);
- Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Judo (III m. – Antoni Romanik);
- Mistrzostwa Regionu III Juniorów Młodszych w Judo (III m. – Antoni Romanik);
- Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc (III m. – Martyna Janaszek);
- Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym (II m. w kategorii J16 57 kg – Martyna Janaszek);
- Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym (III m. w kategorii J16 57 kg – Martyna Janaszek);
- Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym (I m. – Martyna Janaszek);
- Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym (II m. – Martyna Janaszek);
- XVIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Małopolskiego TKKF w Wyciskaniu Sztangi Klasycznym (II m. w kategorii J16 – Martyna Janaszek);
- VII Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Klasycznym Leżąc (II m. w kat. Open Juniorek do lat 16 – Martyna Janaszek);
- Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w judo (I m. – Martyna Janaszek);
- Mistrzostwa Dolnego Śląska w Piłce Siatkowej (brązowy medal w kategorii juniorek – Wiktoria Dybciak);
- IX Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Zachodniej Góra 2021 (I m. a kategorii Show i III m. w kategorii baton – Oliwia Przybylska, Emilia Adamska, Maja Szmudrowska).