jFontSize
A- A A+

Zapraszamy na Dzień Otwarty 15 kwietnia. Do zobaczenia!

Plan filmowy znanych seriali, aleja gwiazd, ścianka VIP, wirtualny świat „matfix”, laboratorium, kontrolowane wybuchy. To wszystko było do zobaczenia dziś w II LO im. S. Banacha w Świdnicy podczas Dnia Otwartego.
„II LO to szkoła kreatywna, w której uczymy z pasją. Nasza młodzież to osoby, które  myślą o swojej przyszłości – chcą dostać się na wymarzone studia, zdać bardzo dobrze maturę. Dlatego wybierają Banacha.” – mówi Dyrektor LO, Jacek Iwancz.
Sobota w Banachu minęła pod znakiem seriali i filmów. „Matrix”, „Sherlock Holmes”, „CSI. Kryminalne zagadki”, „Dr Hause”, „Na Sygnale”, „The Crown” – to tylko niektóre propozycje sal, które prezentują przyszłoroczne profile szkoły. Ósmoklasiści mogli rozwiązać zagadki w exit roomie, wziąć udział w doświadczeniach chemicznych i biologicznych, potrenować pierwszą pomoc, zagrać w gry logiczne i językowe. Ten, kto przeszedł przez wszystkie seriale, brał udział w losowaniu nagród.
Szkoła zaprezentowała swoje mocne strony: najwyższe miejsce w rankingu Edukacyjnej Wartości Dodanej, najwyższe miejsce w rankingu szkół olimpijskich, świetną zdawalność matury, wysoki poziom nauczania i co najważniejsze – klimat i atmosferę!
Zainteresowanie „Drugim” było ogromne. Rozlosowano ponad 300 nagród!

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Klaudii Karczmarz i Huberta Gościmskiego.