W tę sobotę II LO im. S. Banacha zamieniło się w magiczny świat Hogwartu za sprawą Dnia Otwartego zorganizowanego właśnie w tej konwencji. Szkołę odwiedziło ponad 500 osób: przyszłych uczniów i ich rodziców.
Odwiedzający mogli poczuć atmosferę „Drugiego” - radosną i otwartą, a jednocześnie mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami oraz starszymi koleżankami i kolegami o możliwościach własnego rozwoju, o wspieraniu talentów uczniów i rozwijaniu ich zainteresowań, o sukcesach maturalnych i olimpijskich, a także o wysokim
poziomie nauczania.
Przed odwiedzającymi otworem stanęły komnaty: Tajemnic, Ksiąg Zakazanych, Magicznych Ziół, Eliksirów, Szyfrów, Magicznych Stworzeń, Strachu, Gier i Multimediów. Był też Szpital w Hogwarcie.
Przyszli licealiści mogli zmierzyć się z logicznymi łamigłówkami, zadaniami językowymi, pytaniami przedmiotowymi, a wszystko po to, by zdobyć w każdej komnacie pieczątki i wziąć udział w loterii nagród.
Było też miejsce na odpoczynek - leżaki w Azkabanie i DziÓrawy Kocioł, a w nim pyszne ciasta i poczęstunek dla każdego!
II LO to szkoła z wieloletnią tradycją, w rankingu Perspektyw wyróżniona Złotą Tarczą. Posiadamy ciekawą i zróżnicowaną ofertę edukacyjną pozwalającą na przygotowanie się do studiów na kierunkach politechnicznych, medycznych i uniwersyteckich.

Dziękujemy za obecność i czas spędzony w murach „Banacha”, a uczniom i nauczycielom – za zaangażowanie i otwartość. Mamy nadzieję – do zobaczenia we wrześniu!

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Szymona Kaczmarka, Hanny Kiebuły i Huberta Gościmskiego.

Zapraszamy na Dzień Otwarty 15 kwietnia. Do zobaczenia!