Jesteś ambitny i chcesz dobrze wykorzystać najbliższe lata nauki?
Przyjdź do nas!

Oferujemy:

• wybór klas w blokach przedmiotowych (możliwość wyboru przedmiotów rozszerzonych w większym zakresie niż w standardowej ofercie),
  • twórcze rozwijanie Twoich zainteresowań i pasji,
  • doskonale przygotowaną kadrę pedagogiczną,
  • niepowtarzalną atmosferę, w jakiej do tej pory się nie uczyłeś,
  • możliwość rozwijania Twoich talentów - udział w olimpiadach i konkursach,
  • możliwość wyjazdów zagranicznych i szlifowanie zdolności językowych dzięki programom edukacyjnym Unii Europejskiej. Współpracujemy z King Edward VI Camp Hill School z Birmingham oraz szkołami włoskimi.

Zapamiętaj!

• Ponad 95% uczniów dostaje się na wybrany kierunek studiów.
  • Nasi uczniowie zdają maturę najlepiej w powiecie. Niektóre wyniki indywidualne są najwyższe na Dolnym Śląsku (np. rozszerzona matematyka i chemia).
  • Mamy laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych.
  • 16 miejsce na Dolnym Śląsku w rankingu Rzeczpospolitej. Jesteśmy systematycznie w rankingach najwyżej notowaną szkołą naszego powiatu.
  • Osiągamy sukcesy w konkursach powiatowych (np. systematycznie II LO wygrywa konkurs matematyczny i Wiedzy o Unii Europejskiej), dolnośląskich (np. 2 miejsce w Drużynowym Konkursie Chemicznym organizowanym przez Politechnikę Wrocławska), ogólnopolskich (np. Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, Ogólnopolski Konkurs na Felieton).
  • Współpracujemy z Politechniką i Uniwersytetem Wrocławskim (np. zajęcia warsztatowe w Instytucie Biotechnologii i Zakładzie Mikrobiologii).
  • W rankingu sportowym jesteśmy wśród najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w powiecie.
  • Bierzemy udział w projektach unijnych (Matematyka Reaktywacja, Fizyka jest ciekawa oraz Dolnośląska Szkołą Liderem projakościowych zmian w systemie edukacji).

Cykliczne imprezy organizowane przez II LO:

• Konfrontacje Teatralne (od 1985r.)
  • British and American Days (od 2002r.)
  • Konkurs Wiedzy Filmowej
  • Mistrzostwa Sportów Zimowych
  • Otrzęsiny klas pierwszych
  • Konkursy dla gimnazjalistów (matematyczny i języka angielskiego)

Popołudnia w naszej szkole (kółka):

• chemiczne
  • biologiczne
  • matematyczne
  • sportowe
  • informatyczne
  • historyków sztuki
  • literackie
  • muzyczne (zespół muzyczny)
  • klub uczniowski Hades

Nie odbierając Ci młodości przygotujemy Cię na wymarzone studia!