Plan filmowy znanych seriali, aleja gwiazd, ścianka VIP, wirtualny świat „matfix”, laboratorium, kontrolowane wybuchy. To wszystko było do zobaczenia dziś w II LO im. S. Banacha w Świdnicy podczas Dnia Otwartego.
„II LO to szkoła kreatywna, w której uczymy z pasją. Nasza młodzież to osoby, które  myślą o swojej przyszłości – chcą dostać się na wymarzone studia, zdać bardzo dobrze maturę. Dlatego wybierają Banacha.” – mówi Dyrektor LO, Jacek Iwancz.
Sobota w Banachu minęła pod znakiem seriali i filmów. „Matrix”, „Sherlock Holmes”, „CSI. Kryminalne zagadki”, „Dr Hause”, „Na Sygnale”, „The Crown” – to tylko niektóre propozycje sal, które prezentują przyszłoroczne profile szkoły. Ósmoklasiści mogli rozwiązać zagadki w exit roomie, wziąć udział w doświadczeniach chemicznych i biologicznych, potrenować pierwszą pomoc, zagrać w gry logiczne i językowe. Ten, kto przeszedł przez wszystkie seriale, brał udział w losowaniu nagród.
Szkoła zaprezentowała swoje mocne strony: najwyższe miejsce w rankingu Edukacyjnej Wartości Dodanej, najwyższe miejsce w rankingu szkół olimpijskich, świetną zdawalność matury, wysoki poziom nauczania i co najważniejsze – klimat i atmosferę!
Zainteresowanie „Drugim” było ogromne. Rozlosowano ponad 300 nagród!

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Klaudii Karczmarz i Huberta Gościmskiego.

Zapraszamy na Dzień Otwarty 9 kwietnia w godzinach od 10 do 12. Do zobaczenia!

Pod takim hasłem, w konwencji serialowo-filmowej odbędzie się 9 kwietnia Dzień Otwarty w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Świdnicy.
Na kandydatów do naszej szkoły, którą ceni się za wysoką jakość nauczania (jedyna szkoła w Powiecie, która znalazła się w Rankingu Szkół Olimpijskich "Perspektyw") czeka kilka ciekawych atrakcji, m.in. prezentacje nowych profili,  exit room, laboratoria oraz oczywiście gwiazdorska ścianka.
Dla zwiedzających zorganizowana będzie loteria, a wśród nagród zupełnie niespodziewane. Jakie? Nie zdradzamy wszystkich sekretów.
Już teraz zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego II LO w Świdnicy.

Więcej informacji o dniu otwartym już wkrótce.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły w ramach akcji promocyjnej "Tydzień z Banachem":

Najważniejsze informacje o szkole i profilach.

Prezentacja profilu matematyczno – fizycznego (politechnicznego).

Spotkanie z prof. Marcinem Drągiem – laureatem Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Prezentacja profilu biologiczno - chemicznego.

Wywiad z Dawidem Tymińskim – blogerem i infuencerem, człowiekiem świata mody i kreowania wizerunku.

Prezentacja profilu przyrodniczo - ekonomicznego.

Rozmowa z Mariuszem Kędzierskim – artystą grafikiem, którego prace wystawiane były w Wiedniu, Oksfordzie, Londynie, Nowym Jorku.

Prezentacja profilu językowo – matematycznego.

Spotkanie z Juliuszem Chrząstowskim, posłuchacie, co mówi o swojej karierze, doświadczeniach i II LO.

Spacer po szkole z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Katarzyną Wójcicką.

Tu znajdziesz informację o naszych profilach i atutach szkoły.

Pamiętaj, że widzimy się na naszym YouTube w poniedziałek 12.04. o godz. 12.00.

Do zobaczenia!

W związku z zagrożeniem odmianą koronawirusa Dzień Otwarty w bieżącym roku szkolnym nie odbędzie się. Materiały promocyjne zostaną przekazane do szkół podstawowych, można również je otrzymać bezpośrednio w w II LO (po ponownym otwarciu szkoły). Zapraszamy do korzystania ze strony www oraz facebooka.

Dzień Otwarty w II LO w obiektywie Kasi Domańskiej i Zuzi Czernickiej.

Ścianka, czerwony dywan i gwiazdy filmowe kusiły w tym roku odwiedzających II LO im. Stefana Banacha podczas Dni Otwartych. Chętnych do poznania oferty popularnej dwójki było w tym roku ponad 350 osób! Laboratoria i doświadczenia, wykłady, popisy wokalne – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na nich na Równej 11.