28 kwietnia 2011 roku wrocławski dodatek „Gazety Wyborczej” opublikował wyniki III Rankingu Liceów Ogólnokształcących Dolnego Śląska.
Zostaliśmy sklasyfikowani na 12 miejscu, jako jedyna szkoła naszego powiatu w czołowej dwudziestce.
Bardzo dobrze wypadliśmy w zestawieniach za wyniki maturalne (zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym - w obu przypadkach w pierwszej dziesiątce). Bardzo cieszy nas również najwyższy w powiecie (i dużo większy niż w liceach wałbrzyskich) wskaźnik tzw. Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD).
EWD mierzy poziom wiedzy z języka polskiego i matematyki na wejściu i wyjściu ucznia ze szkoły. Określa tzw. przyrost wiedzy. Wysoka wartość EWD pokazuje, że uczniowie II LO bardzo dobrze wykorzystali trzy lata nauki i znacząco poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności.
Gratulujemy naszym uczniom i nauczycielom!

Na podstawie „Gazety Wyborczej”
z dnia 28 kwietnia 2011r. opracował
Jacek Iwancz