W Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2018 opracowanym przez "Perspektywy" II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy ponownie okazało się najlepszym liceum ogólnokształcącym w naszym powiecie. W klasyfikacji ogólnopolskiej zostaliśmy sklasyfikowani na 190 miejscu w Polsce (uzyskując Srebrną Tarczę). Jeszcze lepiej poszło w Rankingu Maturalnym - 186 miejsce w Polsce. Na Dolnym Śląsku jesteśmy 15 szkołą licealną a w rankingu maturalnym zajmujemy 11 miejsce wśród szkół dolnośląskich.

Ranking Dolnośląski

Ranking Maturalny

Ranking Ogólnopolski

O wyniku zdecydowały przede wszystkim wysokie wyniki maturalne, szczególnie z przedmiotów zdawanych obowiązkowo przez wszystkich uczniów. Ranking został obliczony w oparciu o wyniki maturalne (25% poziom podstawowy i 45% poziom rozszerzony) oraz na podstawie sukcesów uczniów w olimpiadach (30% punktów rankingowych). W przypadku zmagań olimpijskich punkty zawdzięczamy sukcesom w LXVI Olimpiadzie Fizycznej (finalista - Tomasz Pasternak) i w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki (laureat - Szymon Józwicki).