jFontSize
A- A A+

10 stycznia 2024 r. uczniowie klasy II b pod opieką p. Katarzyny Mamicy-Pasternak i p. Jolanty Skarzyńskiej uczestniczyli w Konferencji Edukacyjnej „Neutralność Klimatyczna” zorganizowanej przez Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej.

Czym jest neutralność klimatyczna? To stan równowagi pomiędzy emisją gazów cieplarnianych wywołaną działalnością człowieka, a ich usuwaniem z atmosfery drogami technologicznymi (np. przez ograniczanie emisji CO2) oraz naturalnymi (np. przez odbudowane ekosystemy).
Prezentacje ekspertów dotyczyły m.in. zrównoważonego rozwoju, systemów energetycznych, energii w budownictwie, adaptacji do zmian klimatu, błękitno-zielonej infrastruktury, gospodarki o obiegu zamkniętym, zrównoważonego transportu i rolnictwa.
Konferencja była nie tylko źródłem wiedzy, ale również miejscem, gdzie zrodziły się nowe pomysły i inspiracje, jak skutecznie działać na rzecz zrównoważonej przyszłości.

Każdy z nas może wesprzeć dążenie do neutralności klimatycznej, choćby przez wzrost swojej świadomości ekologicznej. Z kolei zdobywając wyższe wykształcenie, na przykład na Politechnice Wrocławskiej, jako inżynierowie czy naukowcy możemy pracować zgodnie z ideami zrównoważonego rozwoju, podejmować działania kluczowe dla osiągnięcia celu, jakim jest neutralność klimatyczna.
Udział w konferencji był cennym doświadczeniem dla naszych uczniów.

Ponadto w bibliotece szkolnej dostępna jest broszura "Neutralność klimatyczna". Zawiera ona 20 bogato ilustrowanych stron ze skrótami prelekcji konferencyjnych. Można również pobrać broszurę w formie PDF.  (plik PDF do pobrania).

okladka_nkm.png

1e000000.jpgimage000000.jpgimage000001.jpgimage000002.jpg