jFontSize
A- A A+

Dnia 13 maja 2022 r. odwiedził szkołę absolwent sprzed lat, z którego jesteśmy bardzo dumni. Nasz gość to nagradzany w świecie artysta grafik, którego prace pokazywano w Wiedniu, Dubaju czy Nowym Jorku. Marzenia są przecież po to, by je śmiało realizować mimo fizycznych ograniczeń. A może właśnie dlatego…

Mariusz Kędzierski przybył do Banacha specjalnie na lekcje z klasą ukraińską, by uzmysłowić jej uczniom, że warto pokonywać przeszkody i zawalczyć o siebie w nowej sytuacji życiowej. Mówca motywacyjny, który szczególnie gorąco witany jest i pilnie słuchany w Azji, odwiedził też klasę 3ap, by wzmocnić motywację do działania przyszłorocznych maturzystów.

Prezentacja absolwenta miała charakter bardzo osobisty, ale także ukazywała jego drogę ku sukcesowi – od wystawy przy bibliotece szkolnej w II LO do znanych galerii sztuki. Mariusz opowiadał szczerze o swych kryzysach, o wspaniałych kolegach z licealnej klasy i o innych życzliwych ludziach, którym wiele zawdzięcza. Gość zadziwił nas tym, że pomimo dysfunkcyjnych kończyn górnych spełnia się doskonale w roli bramkarza w drużynie składającej się z ludzi niepełnosprawnych. Jest też doradcą i trenerem mentalnym zawodników Śląska Wrocław, gdyż jest przykładem do naśladowania i człowiekiem o silnej osobowości.

Pojawił się jeszcze wątek o spotkaniu z jednym z najbardziej wpływowych ludzi z niepełnosprawnością – Nickiem Vujciciem, z którym nasz prelegent jest w kontakcie regularnie. Wizyta zakończyła się wspólną sesją fotograficzną i serdecznymi podziękowaniami za tę dawkę dobrej energii, którą Mariusz zawsze nas wszystkich obdarza.

IMG-9882.jpgIMG-9883.jpgIMG-9884.jpgIMG-9886.jpgIMG-9887.jpgIMG-9889.jpgIMG-9890.jpgIMG-9891.jpgIMG-9893.jpgPHOTO-2022-05-13-09-41-36.jpg