jFontSize
A- A A+

19 września 2017 roku klasa II D, w ramach lekcji języka polskiego, miała przyjemność gościć Konrada Marszałka - znanego aktora, a także absolwenta naszej szkoły.

Konrad od 2003 roku występuje w teatrze Rampa w Warszawie, gdzie również mieszka. Udał się tam po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, do której, co ciekawe, na początku się nie dostał. Na szczęście nie poddał się i nie zrezygnował ze swoich marzeń, bowiem aktorstwo od zawsze było tym, o czym marzył, i nawet podczas zwątpień, bądź trudniejszych chwil, uparcie dążył do celu.

Oprócz 22 ról teatralnych na koncie i 3 w Teatrze Telewizji Konrad Marszałek ma także osiągnięcia w filmie. Jednymi z największych produkcji, w jakich zagrał były: "Miasto 44"  czy "Sęp". Podczas niespełna dwóch godzin mieliśmy okazję usłyszeć, między innymi, o pracy aktora „od kuchni”. Dowiedzieliśmy się, jak trudny i wymagający poświęcenia jest zawód aktora, gdyż zdjęcia do filmu mogą być kręcone nawet przez całą noc. Do łatwych rzeczy nie należą także przygotowania do danej roli, które mogą trwać nawet kilka miesięcy, jak było w przypadku przygotowań do roli w filmie "Miasto 44" Jana Komasy. Nasz gość szczególnie miło wspominał tę rolę, gdyż niektóre sceny były nagrywane w Świebodzicach, co pozwoliło wrócić do rodzinnych stron, czyli Świdnicy.

Bardzo dobrze kojarzyły mu się także chwile spędzone w naszym liceum, lekcje polskiego z p. profesor Mariolą Mackiewicz, a nawet ławka, w której niegdyś siedział. Pan Konrad z uśmiechem wspominał lata spędzone w murach II LO, podzielił się z nami kilkoma ciekawymi historiami z lat szkolnych. Powspominał wycieczki, wyjazdy do teatru i Konfrontacje Teatralne. Aktor poza swoją największą pasją ma także wiele innych hobby, takich jak: piłka nożna, boks czy jazda konna. Jak sam powiedział: „Czasami mam wrażenie, że dzień jest zdecydowanie za krótki na zrealizowanie tego wszystkiego”.

Pod koniec naszego spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, które z pewnością będzie dla każdego przypomnieniem owej rozmowy.

Sylwia i Dawid z kl. II D

 

1.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg