jFontSize
A- A A+

W bieżącym roku szkolnym klasy biologiczno – chemiczne z rozszerzonymi zajęciami laboratoryjnymi realizowały zaplanowane zajęcia dodatkowe na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego .Uczniowie klasy III B izolowali plazmidy w Zakładzie Genetyki Instytutu Biologii Eksperymentalnej. Klasa II B miała zajęcia z parazytologii i hodowli roślin in vitro. Klasa IB przeprowadziła amplifikację DNA drożdży na zajęciach z genetyki i szereg ćwiczeń z mikrobiologii na terenie szkoły oraz zajęcia podsumowujące w Instytucie Genetyki i Mikrobiologii UWr.

Troje uczniów naszej szkoły: Alicja Szadziewska, Victoria Wilicka, Dominik Grzyb, uczestniczyło w Projekcie Edukacyjnym- „ Mój Pierwszy Uniwersytet”. To była czwarta edycja, w której brali udział nasi reprezentanci. Podczas inauguracji uczestnicy otrzymali indeksy MPU z zaplanowanymi zajęciami do zaliczenia. Od lutego do maja zrealizowali kilkadziesiąt godzin wykładów i zajęć warsztatowych oraz ćwiczeniowych, które odbywały się w sobotnie przedpołudnia. Na przełomie maja i czerwca odbyły się zajęcia terenowe w Stacji Ornitologicznej U Wr, w Rudzie Milickiej, ich uczestnikiem był Dominik Grzyb. Projekt zakończył konkurs wiedzy obejmujący treści z wszystkich zajęć, nasi uczniowie wypadli znakomicie – Alicja Szadziewska osiągnęła jeden z wyższych wyników i zajęła trzecie miejsce.

W ramach współpracy z Wydziałem Biotechnologii uczniowie klas I B, II B, III C wysłuchali wykładów poświęconych immunologii i terapii antynowotworowej wygłoszonych przez dr. Zdzisława Wróblewskiego, natomiast kilkuosobowa grupa z klas IIB, IIC i IIIB w składzie- Alicja Szadziewska, Victoria Wilicka, Patrycja Boczek, Anna Bałdo, Katarzyna Kiełbasa, Donata Sikorska, Dominika Kozakiewicz, Kuba Panek i Mateusz Powązka - uczestniczyła w Projekcie Edukacyjnym „ Licealiści liczą”

W tym roku szkolnym powstało Szkolne Koło Sympatyków Nietoperzy „ Chiropterek” współpracujące z panią Moniką Drozdowską z Nadleśnictwa Świdnica.

Opiekun uczniów - Beata Misiewicz

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg