Już kolejny rok w naszej szkole odbywają się regularne, wieczorne wyjazdy uczniów i nauczycieli – polonistów i dyrekcji do wrocławskich teatrów. Teatromani mieli już okazję obejrzeć takie sztuki jak: „Smycz”, „20 najśmieszniejszych piosenek na świecie”, „Frankenstein”, „Idiota” i inne.

Rok szkolny 2012/2013 zaczęliśmy od spektaklu „Hans, Dora i Wilk”, inspirowanego S. Freudem. Mogliśmy przyjrzeć się historii trojga bohaterów, którzy przeżywają kompleksy, zwątpienia, tęsknoty, walczą z odrzuceniem. Jak wiadomo, czasami trudno przyznać się do własnych ułomności, słabości, obnażyć swoje „ja”. Dzięki sztuce, wyreżyserowanej przez Michała Borczucha, można poczuć się jak na psychoterapii u doktora Freuda – pod warunkiem, że jesteśmy otwarci na różne oblicza teatru.

Pani profesor Renata Duda – koordynatorka „Spotkań z Teatrem” – planuje już kolejny nocny wyjazd do Wrocławia. Czekamy z niecierpliwością.

teatroman