jFontSize
A- A A+

Grupa dorosłych Alchemii Teatralnej zmierzyła się z klasyczną sztuką Aleksandra Fredry „Gwałtu, co się dzieje!”. Podczas dwóch spektakli, wystawionych 12 i 13 grudnia, w sali teatralnej ŚOK-u nastąpiła zamiana ról, w której to panie zaczęły nosić spodnie.

Mężczyźni w sukienkach, dziergający na drutach, zajmujący się domem i drżący przed swoimi żonami- to właśnie można było zobaczyć na deskach teatru w zeszłym tygodniu. Komedia Fredry opowiadała o tym jak kobiety dokonały rewolucji i zaczęły rządzić w mieście, sądząc, że to nic trudnego. Przedstawienie obfitowało w wiele zabawnych scen, nie pozwalając widowni się nudzić. Aktorzy wykazali się niezwykłym talentem, świetnie radzili sobie ze staropolszczyzną i sprawnie poruszali się na scenie. Warto wspomnieć o męskiej części grupy, która wyśmienicie odgrywała swoje postaci przebrana w kwieciste sukienki, kolorowe bluzeczki i buty na obcasie.

Komedia Fredry w zabawny sposób eksponowała nasze wady, a jednocześnie była zadziwiająco aktualna. W przedstawieniu brało także udział dwóch nauczycieli z naszej szkoły- pani profesor Mariola Mackiewicz, w roli Urszuli i pan dyrektor Jacek Iwancz, w roli Wacława. Sztukę wyreżyserował Juliusz Chrząstowski, a za ruch sceniczny odpowiadał Tomasz Dajewski.

Agnieszka Kurzawa