Gościem Alchemii Teatralnej będzie...Dorota Pomykała!
Zarezerwujcie czas: 28 listopada, godz.17.00, sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43). Wstęp wolny.
Spotkanie poprowadzi p. Mariola Mackiewicz.
5 czerwca 2021 r. w ramach projektu Alchemii Teatralnej w naszym świdnickim teatrze gościła pani Renata Dancewicz, z którą rozmawiała polonistka II LO i uczestniczka Alchemii pani Mariola Mackiewicz. W bardzo ciekawie poprowadzonej rozmowie dowiedzieliśmy o wielu interesujących wydarzeniach z życia aktorki. Renacie Dancewicz na scenie towarzyszył jej pies Myszkin. Przyjazd do Świdnicy był związany z premierą przedstawienia „King's size” w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu.
Podczas świdnickiego święta teatru (projekt Czas na teatr. Teatr na czasie) miasto gościło aktorów z Narodowego Teatru Starego w Krakowie, co jest rzadkością. Wystawiali oni „ Trylogię” w reżyserii znanego z kontrowersyjnych odczytań tzw.klasyki - Jana Klaty. Odbyły się w grodzie nad Bystrzycą aż trzy spektakle przez trzy kolejne dni, zaczynając od soboty, a kończąc na poniedziałkowym wieczorze. W trakcie 4 -godzinnej sztuki aktorzy odegrali wybrane do inscenizacji sceny, które przywoływały trzy dzieła Henryka Sienkiewicza: „Ogniem i mieczem”, „Potop” i „Pan Wołodyjowski”. |
![]() |
W pierwszych dniach grudnia mieliśmy okazję obejrzeć kolejny spektakl Grupy Dorosłych Alchemii Teatralnej pt."Romek i Julka 1983". W roli mamy Julki wystąpiła pani Mariola Mackiewicz, jak zawsze rewelacyjnie prezentując się na scenie. Wielkie brawa dla naszej pani profesor. Reżyserem spektaklu jest Juliusz Chrząstowski - absolwent II LO.
|
Co się stanie, jeśli połączymy szkolny obraz dzieciństwa, zabawne dialogi oraz wiele pasji do gry w teatralnym alembiku? Na to pytanie postanowiła w niedzielny wieczór odpowiedzieć Grupa Dorosłych działająca w ramach projektu Alchemia Teatralna.
Niniejszy tekst powstał po spektaklu zaprezentowanym 5 września br. w ramach Alchemii Teatralnej w ŚOK-u , a obejrzanym z uwagą przez grupę teatromanów z II d …
Już od najdawniejszych czasów emocje były przyczyną działań wielu ludzi. Z powodu zawiści lub zranionego honoru wybuchały wojny, które pochłaniały tysiące ofiar. Właśnie emocje były w przypadku „Balladyny” Juliusza Słowackiego spiritus movens całej sytuacji przedstawionej w utworze.
Strona 1 z 3
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- Następny artykuł
- koniec