Sylwester Piątek, uczeń klasy drugiej II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, wygrał II Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny, który odbył się w czerwcu w Kartuzach. Reprezentacja naszego powiatu, w składzie: Sylwester Piątek, Karol Kaszubowski, Mateusz Uss i Piotr Ciołek (2a) oraz Damian Daras (2e), składała się z najlepszych uczniów konkursu powiatowego, który odbył się w Świdnicy.
W całości są to z uczniowie II LO.

W pierwszy dzień w Żukowie koło Kartuz uczestnicy zmierzyli się z zestawem zadań w rywalizacji indywidualnej. Popołudnie zawodnicy spędzili na spacerze po Sopocie i Gdańsku. Następnego dnia w tym samym miejscu odbył się etap drużynowy, w którym to uczestnicy wspólnie zmagali się z zadaniami matematycznymi. Drużyna powiatu świdnickiego uplasowała się na drugim miejscu, przegrywając z zespołem gospodarzy, zaś trzecie miejsce zajęli reprezentanci powiatu łowickiego.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się na terenie elektrowni wodnej w Bielkówku po ówczesnym jej zwiedzeniu. Jedną z ciekawszych nagród był egzemplarz epopei narodowej "Pan Tadeusz" w przekładzie na język kaszubski, który otrzymał każdy uczestnik.

Na zdjeciu Sylwester drugi z prawej.