jFontSize
A- A A+

Katarzyna Wójcicka, jeszcze do niedawna uczennica klasy 3 bg, zaprosiła grono pedagogiczne z II LO na swój recital dyplomowy. Wydarzenie miało miejsce w sali Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy w sobotnie popołudnie 11 czerwca br. W repertuarze granym przez Kasię pojawiły się kompozycje m. in. Sylviusa Leopolda Weissa, Maxima Diego Pujola, Joaquina Rodriga, Isaaca Albeniza. Gitarzystka z wielkim skupieniem wykonywała kolejne utwory, wykorzystując różnorodne techniki oraz cieniując nastrojowe interpretacje. Ten pokaz artystycznych umiejętności wywarł ogromne wrażenie na audytorium, a komisja egzaminacyjna przyznała wykonawczyni ocenę celującą.

W drugiej części koncertu Katarzyna wystąpiła w duecie z Miłoszem Soprychem z kl. 3ap oraz ze swoimi nauczycielami. Utalentowana instrumentalistka urzekła nas szczególnie brawurowym wykonaniem motywu przewodniego z kultowego już serialu polskiego pt. „Polskie drogi”.

Gratulujemy tegorocznej absolwentce sukcesu, a ponadto życzymy wielu artystycznych dokonań i cieszymy się, że mogliśmy jej kibicować w tak ważnej chwili.

IMG-0081.jpgIMG-0087.jpgIMG-0088.jpgIMG-0095.jpg