jFontSize
A- A A+

Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych działające przy Politechnice Wrocławskiej prowadzi projekt LEM SSV. Liderką projektu jest Wiktoria Polczyńska, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy. Poniżej możecie zapoznać się ze szczegółami przedsięwzięcia zdolnych studentów wrocławskiej uczelni. 

https://docs.google.com/document/d/1wwVsrT2V22vpgFGZvpEiLgj23_dRoBWsiuwSuVBaUjw/edit?usp=sharing

Dzień dobry! 

Jestem przedstawicielem Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych działającego przy Politechnice Wrocławskiej. Jako grupa przyjaciół i młodych inżynierów, wróciliśmy właśnie z Włoch z naszym projektem LEM Photon. Zdobyliśmy 3 miejsce na torze wyścigowym Autodromo Enzo e Dino Ferrari di Imola w kategorii Moto3. Była to pierwsza edycja zawodów Moto Engineering Italy, które odbyły się 11 października 2021 r.

Nie spoczywamy na laurach i już teraz pracujemy nad nowym projektem, ponieważ dwa koła to dla nas za mało! Dokładamy kolejne dwa, aby powstał projekt LEM SSV. Polega on na budowie elektrycznego pojazdu terenowego typu SSV, buggy.

Liderką projektu LEM SSV jest Wiktoria Polczyńska.

Bazą naszego pojazdu jest rama dostarczona od firmy Polaris Inc, natomiast sercem ma zostać silnik elektryczny z magnesami trwałymi EM57, generujący do 110 KM. Maksymalny moment obrotowy, wynoszący około 260 Nm, zapewni nam doskonałe przyspieszenie w każdym terenie.

Na zdjęciu poniżej chcemy Państwu przedstawić wizualizacje naszego pojazdu.

LEM SSV to propozycja wpisująca się w założenia ochrony środowiska i eliminację spalin. Tworząc nasz prototyp, wybraliśmy używane ogniwa z bardzo dobrą żywotnością między innymi dlatego, że po 10 latach eksploatacji nadal mogą posiadać 70-80% pojemności początkowej! W trosce o środowisko oraz rozwój elektromobilności, pragniemy zbudować pojazd, który spełnia ekologiczne wymogi i nie będzie zostawiać śladu węglowego przy zachowaniu atrakcyjnych osiągów.

Na pierwszy rzut oka, budujemy pojazd zeroemisyjny przeznaczony do wyścigów offroadowych oraz zabawy, ale czy rzeczywiście tak jest? Uważamy, że LEM SSV może być także propozycją dla instytucji państwowych takich jak:

  • służby medyczne (GOPR) - jako pojazd specjalistyczny ułatwiający przedostanie się do poszkodowanego w najbardziej wymagających terenach,
  • straż graniczna, strzegąca granicy na terenach leśnych i górzystych, czy też straż parków narodowych, posiadająca pod opieką ogromne tereny leśne, w których jak wiadomo silniki spalinowe nie są akceptowane.

Tworząc LEM SSV dokładamy naszą mała cegiełkę do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Pragniemy realizować nasze główne założenia na szeroką skalę. Stawiamy na edukację i uświadamianie społeczeństwa w kwestii ochrony klimatu poprzez promocję elektromobilności. Zwracamy się właśnie do Państwa, ponieważ wierzymy w siłę mediów.

Zbliżając się do końca, chcielibyśmy zaprosić wszystkich do wsparcia nas nie tylko medialnie, ale także finansowo, abyśmy mogli działać jeszcze bardziej! Wesprzeć nas można na zrzutce internetowej - link poniżej. Zebrane środki przeznaczymy na zakup używanego silnika oraz baterii do naszego buggy.

https://zrzutka.pl/k9zd57