jFontSize
A- A A+

Mariusz Kędzierski jest absolwentem II LO i naszym wielkim powodem do dumy, bo cyklicznie docierają do nas wieści o tym, jak wiele osiągnął, doskonaląc swój talent. Ten młody mężczyzna zachwyca optymizmem, konsekwencją i uporem w dążeniu do celu. Jako grafik i rysownik jest już znany w całym świecie, bowiem uczestniczy w międzynarodowych konkursach i przygotowuje wystawy swoich prac w wielu krajach (od USA po Azję). Dziś, 21 stycznia 2019 r., odwiedził ponownie nasze liceum, by pochwalić się swoimi sukcesami. W małej szkatułce przywiózł swe ostatnie trofeum – statuetkę za zdobycie I miejsca w światowym konkursie grafiki wizualnej, którą niedawno wręczono mu w Dubaju (to podobno taki Oscar dla grafików). I jak powiedział Mariusz, który od dzieciństwa ma niewykształcone kończyny górne, nie była to kategoria paraolimpijska, lecz taka, w której zmierzył się z pełnosprawnymi. Zatem powód do satysfakcji tym większy.

Artysta ma na swym koncie wiele nagród zdobytych za rysunki, którym poświęca setki godzin. Znają go już w Austrii, Hiszpanii, Niemczech i na Tajwanie, gdzie wystąpił także z wykładami jako mówca motywacyjny. Mariusz wychodzi z założenia, że człowiek nie ma żadnych ograniczeń i że trzeba o tym przekonywać innych. Marzy o tym, by zamieszkać w Nowym Jorku, gdzie dał się poznać jako wybitny grafik, bo odpowiada mu tamtejsza artystyczna atmosfera. I pewnie zrealizuje swe plany, gdyż determinacji mu nie brak, a podróże wciąż podsycają jego apetyt na wejście w wielki świat sztuki. Dotychczas odwiedził 33 kraje.

Na dzisiejszym spotkaniu z kl. I a nasz absolwent przekonywał młodzież, że warto sięgać po swoje i spełniać się w działaniu. Słuchacze poznali się na wartości prelegenta i z szacunkiem słuchali jego autoprezentacji. Nic więc dziwnego, że i kapituła konkursu organizowanego przez „Gazetę Wrocławską” na „Artystyczną Osobowość Roku 2018” w kategorii „Kultura” uznała, że to kandydat godny owego miana, dlatego zachęcamy społeczność naszego liceum do udziału w plebiscycie, który potrwa do 13 lutego br. Należy wysłać sms-a o treści: WRK.25 na nr 72355 (2,46 zł z VAT), by oddać głos na Mariusza. Jesteśmy pewni, że Mariusz zasługuje na zaszczytny tytuł i że dobrze wykorzysta go w swej drodze ku życiowym celom. Trzymamy z Mariuszem!

PS. Prace Mariusza Kędzierskiego można obejrzeć na stronie fb.

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG06.JPG07.JPG