„Patriotyzm uszlachetnia” pod takim hasłem odbyło się 24 listopada 2013 roku w niedzielę widowisko w Galerii Świdnickiej, w którym udział wzięli również uczniowie naszej szkoły. Grupa muzyczna, klasa IIc oraz grupa recytatorów przedstawiła swoje talenty śpiewając patriotyczne piosenki i deklamując wiersze. Oprócz naszej szkoły wystąpiło III LO i Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”. Pokaz miał na celu przypomnieć mieszkańcom Świdnicy, którzy udali się na zakupy, o patriotyzmie oraz historii naszego kraju.

Grupa muzyczna zaśpiewała trzy piosenki:
„Kantyczkę z lotu ptaka”, „Legiony” i „Mury”.

Recytatorzy- Angelika Działo IIc, Elżbieta Tomków IId, Maria Dembowska IId i Arkadiusz Ziobrowski IId zaprezentowali poezję patriotyczną Władysława Broniewskiego, Mariana Hemara, Juliusza Słowackiego oraz Juliana Przybosia.

Pod koniec występów dwoje uczniów naszej szkoły (Maria Dembowska i Dominik Koryzna) zostali poproszeni o wypowiedzenie się na temat widowiska do lokalnej telewizji. Dzięki naszym występom szkoła otrzyma nowy projektor.

Tekst: Maria Dembowska Kl.: IId

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg