Nasze spotkania dobiegają już, niestety, końca. Ostatnie przygotowania do oprowadzania gości Kościoła Pokoju po wystawie „Wiara jak serce ze spiżu. Skarby Kościoła Pokoju w Świdnicy”

Pierwszą próbą naszych sił było wystąpienie dwóch grup przed kamerą telewizyjną oraz uczniami naszej szkoły-klasą I D z panią prof. Mariolą Mackiewicz na czele. Tę przyjemność wystąpienia wraz z seniorami miały dwie uczennice II LO Natalia Wojnowska i Maria Dembowska (klasa I D).

Trema i strach przed publicznością oraz kamerą ogarniały dwie młode przewodniczki. Na szczęście, dzięki współpracy z przemiłymi paniami Joanną, Krystyną i panami Leszkiem, Marianem został (z drobnymi potknięciami) osiągnięty zamierzony cel.

Już z bagażem doświadczeń czekamy z niecierpliwością na kolejnych turystów, których będziemy oprowadzać w kwietniu i maju, a wystawę będzie można obejrzeć do końca października tego roku. Zapraszamy!

Tekst: Maria Dembowska kl.: Id