jFontSize
A- A A+

Już w kilka dni po pierwszym spotkaniu dotyczącym programu „Dla siebie, dla innych” mieliśmy okazję uczestniczyć w otwartym wykładzie dr Walentyny Wnuk zatytułowanym „Dialog międzypokoleniowy”. Po raz kolejny spotkaliśmy się w dość licznym gronie, oczywiście wiekowo zróżnicowanym.

Dr Walentyna Wnuk jest doradcą prezydenta Wrocławia do spraw Seniorów. Uczestniczy w wielu innych projektach, zajęciach, programach. Wykład dotyczył kontaktu i porozumienia między pokoleniem straszym i młodszym. Został poruszony temat solidarności międzypokoleniowej, rzeczywistości, w której dorasta młode pokolenie (komputeryzacja, pośpiech). Dowiedzieliśmy się co znaczy pojęcie ‘gerontologia’ (nauka o procesach starzenia się). Poznaliśmy też cele kształtowania i budowania dobrych relacji międzypokoleniowych. Pani doktor wzbogacała swoją wypowiedź cytatami Jana Pawła II, Piotra Błędowskiego, Anny Brzezińskiej.

Wykład był bardzo ciekawy i pozwolił młodszemu pokoleniu wiele zrozumieć, zastanowić się... Wszyscy mogliśmy podzielić się swoimi refleksjami w dyskusji, która powstała po wykładzie dr Wnuk. Ile było osób, tyle było opinii i zdań.

Spotkanie zaliczone do bardzo owocnych i pozytywnych, a dyskusje i pytania wciąż nie chciały się kończyć. Nawet wychodząc, ciągle wymienialiśmy się przemyśleniami...

Tekst: Natalia Bernat

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg