Przez trzy miesiące absolwent naszej szkoły, a obecnie student prawa – Przemysław Pest, kształcił humanistów w dziedzinach prawniczych. Warsztaty z podstawowych zagadnień prawa prowadzone były dla klasy III d, z której to wiele osób wybiera się na studia prawnicze. Inspiracją do powstania tych zajęć były podobne warsztaty prowadzone we wrocławskich liceach. Za zgodą dyrekcji, p. Prof. Marioli Mackiewicz i p. Prof. Ryszarda Gwoździa, raz w tygodniu Przemysław Pest prowadził zajęcia według własnego scenariusza. Na warsztatach zostały poruszone między innymi zagadnienia z dziedziny prawa karnego, cywilnego czy praw konsumenta. Prowadzone w bardzo ciekawy i obrazowy sposób zajęcia, cieszyły się dużym zainteresowaniem w klasie nie tylko wśród osób wybierających się na prawo czy administrację.

Agata Iżykowska