jFontSize
A- A A+

Młodzież naszego liceum czynnie uczestniczyła w III Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy, który trwał od 08 czerwca – 12 czerwca. W dyskusjach, spotkaniach z aktorami, reżyserami i krytykami chętnie zabierali głos głównie uczniowie z klas p. prof. Mackiewicz. Uczestnicy spotkań z naszej szkoły wykazali się wiedzą filmową, obyciem i taktem w zadawaniu pytań, co podkreślił po spotkaniu w I LO wybitny reżyser Krzysztof Zanussi.

Tekst: Agata Iżykowska

Nie zabrakło wśród naszych uczniów również zwycięzców w ogłoszonych przez organizatorów konkursach. Patrycja Darowska oraz Patrycja Strzyżewska, obie z klasy IID, zwyciężyły w konkursach na jednozdaniową recenzję filmową. Natomiast główną nagrodę, kamerę, za jednostronicową recenzję otrzymał nasz absolwent Kamil Langorski z klasy IIIE. Młodzież z IID obsługiwała festiwal prasowo, przeprowadzając wywiady, publikując aktualne teksty i recenzje filmowe pod opieką pani Agnieszki Dobkiewicz. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a cierpiącej na humanistyczne adhd klasie IID należą się słowa pochwały za zaangażowanie w życie festiwalowe.

Tekst: Agata Iżykowska


01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg