jFontSize
A- A A+

Nauczyciele z II LO nie tylko chcą zaszczepić w swoich wychowankach zamiłowanie do teatru poprzez przekazywanie im książkowej wiedzy, starają się na własnym przykładnie pokazać im ukrytą magię teatru.

Pani profesor Mariola Mackiewicz, absolwentka i polonistka naszej szkoły, daje swoim uczniom jasno do zrozumienia, że jeżeli raz pokochamy teatr będziemy pielęgnować to uczucie do końca życia. Inicjatorka propagowania czynnego udziału uczniów w życiu kulturalnym miasta Świdnica jest właśnie p. prof. Mariola Mackiewicz. Aktualnie jest aktywną uczestniczką Świdnickiego Projektu Edukacji Teatralnej, gdzie prowadzi nie tylko Salon Poezji czy Creative Writing ale jest również aktorką w szeregach amatorskiej grupy dorosłych. Uczniowie wraz z gronem pedagogicznym mieli okazję oglądać panią profesor już dwukrotnie na deskach teatru. W 2009 roku, również w ramach PET-u podziwialiśmy naszą panią profesor w spektaklu „Sztuka...ach! Sztuka” wyreżyserowanym również przez absolwenta naszego liceum – Juliusza Chrząstowskiego. Przedstawienie odniosło ogromny sukces, a grupa nie osiadła na laurach tylko w maju 2010 wróciła w wielkim stylu z nowym przedstawieniem „Leć w duet czyli fioletowa krowa”. Warto również wspomnieć, że pani profesor jest opiekunką grupy teatralnej zawiązanej w naszej szkole o dość znaczącej nazwie „Group of Macka”, oraz grupy kabaretowej która aktualnie się formuje. Miejmy nadzieję, że swoim zapałem pani profesor zarazi niejednego ucznia który pójdzie w ślady naszych absolwentów (m. in Marty Żywickiej, Juliusza Chrząstowskiego) i również zasmakuje w magii teatru.

Życzymy jeszcze wielu tak udanych przedstawień!

Agata Iżykowska