Dnia 16 marca, w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, miał miejsce Międzyszkolny Turniej Teatralny.

Dziesiąty już z kolei Turniej Teatralny został połączony z obchodami święta teatru (27 marca !), o czym wszyscy humaniści doskonale wiedzą.

W imprezie udział wzięły trzy drużyny reprezentujące świdnickie szkoły (I LO, II LO i ZSE).

Organizatorzy zaplanowali pięć konkurencji. Z samego rana zmagania rozpoczęli młodzi artyści i dziennikarze. Pan Robert Kukla, który oceniał w konkursie plastycznym, narzucił uczestnikom stworzenie plakatu teatralnego. Bezkonkurencyjny okazał się Mariusz Kędzierski, który namalował afisz przedstawiający Szekspirowskiego Hamleta. Zadaniem dziennikarzy było natomiast napisanie tekstu dotyczącego autorytetów młodych ludzi. Także w tej dziedzinie, decyzją Pani Marty Żywickiej, zwyciężył uczeń naszej szkoły – Dawid Tymiński. Najlepszym także zdarzają się wpadki, pierwsze punkty straciliśmy w konkursie historyczno-naukowym. Dzięki wiedzy Maćka i Patrycji zdobyliśmy sześć punktów. W tej konkurencji zwyciężyła drużyna z I LO. Lepsi byli również w kolejnej konkurencji – recytacji. Nasza przedstawicielka, Agnieszka Lisowska, zdobył drugie miejsce (8 punktów). Największe emocje jednak wzbudziła ostatnia konkurencja – inscenizacje teatralne. Nasza 19-osobowa drużyna wystawiająca „Wiele hałasu o nic” Szekspira w reżyserii Agaty Iżykowskiej. Dramat spodobał się jurorom mniej aniżeli spektakl uczennic I LO.

W końcowej klasyfikacji zwyciężyła drużyna I LO (39,5 punktu) wyprzedzając naszą ekipę o zaledwie 0,5 punktu. Podium uzupełnia reprezentacja ZSE.

Agata Iżykowska