jFontSize
A- A A+

Młodzi uczniowie że świdnickich liceów, w tym z Banacha, wykonali pod kierunkiem Tomasza Dajewskiego pokaz pantominy „W drodze”. Przedstawienie odbyło się w ramach projektu Alchemia Teatralna z inicjatywy pani Marioli Mackiewicz i pani Haliny Szymańskiej.
Młodym uczniom z Ukrainy gratulujemy!
W realizacji pokazu pomagała Pani Ludmiła Tkachenko pracująca w II LO.
Wystąpili: Karyna Dmytrenko, Anna Holub, Yeva Honshovska, Viktoriia Kulyk, Mila Kucher, Anna Lukianova, Anastasia Sharkova, Anhelina Trosha, Yana Vidmont, Mariia Yehorova, Dmytro Movchan, Oleksandr Yurii Ostapchuk, Vladyslav Timoshov, Rostyslav Voichuk.
Więcej informacji i zdjęć:
https://swidnica24.pl/2022/06/w-drodze-wyjatkowe-przedstawienie-pantomimiczne-alchemii-teatralnej-foto/
https://swidnica.gosc.pl/doc/7628259.W-drodze-Ukrainska-mlodziez-na-deskach-swidnickiego-teatru

W minioną środę, 8 grudnia, do Świdnicy zjechała ponownie aktorka kojarzona głównie z Kabaretem Olgi Lipińskiej i z przebojami wyśpiewywanymi przez zespół Tercet, czyli Kwartet. Wizyta artystki była kontynuacją jej listopadowego występu, kiedy to brawurowo wcieliła się w postać Judy Garland -słynnej Dorotki z filmowego hitu wszechczasów „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Pani Hanna tak podziałała wówczas na widzów, że chcieliśmy więcej…

W miniony piątek (26 listopada 2021 r.) w sali teatralnej ŚOK-u można było posłuchać ciekawej, a także wielowątkowej rozmowy z aktorką teatralną i filmową Marią Seweryn. Na widowni zasiadła klasa Id z naszej szkoły pod opieką p. prof. Renaty Zapart-Dec.

Przepytywaniem gościa zajęła się polonistka Mariola Mackiewicz. A pełna ekspresji konwersacja dotyczyła udziału aktorki w znanych filmach, jak choćby w „Dyrygencie”, gdzie zaistniała po raz pierwszy na ekranie czteroletnia Marysia. Kolejne kwestie dotyczyły prawdziwego debiutu aktorki w „Kolejności uczuć”, a także brawurowej gry duetu, czyli Krystyny Jandy i jej córki - Marii, w obrazie Roberta Glińskiego pt. „Matka swojej matki”. Pojawił się także wątek ważnych postaci w życiu bohaterki spotkania. Aktorka z szacunkiem i wzruszeniem omawiała swe relacje z Edwardem Kłosińskim (jej ojczymem i słynnym operatorem), a także ciepło wspominała współpracę z reżyserem Piotrem Łazarkiewiczem, który obsadził ją w ultranowoczesnej produkcji „1_0_1”, ale także w realizacji dramatu „Panna Julia” A. Strindberga i w telewizyjnym spektaklu - „Umarłej królewnie” N. Kolady.

Nauczyciele naszej szkoły z okazji Dnia Nauczyciela uczestniczyli w recitalu kabaretowym Artura Andrusa w sali świdnickiego teatru. Świetny występ a na koniec wspólne zdjęcie.

6 października 2017 roku kilkoro uczniów z naszej szkoły miało okazję uczestniczyć w warsztatach fotograficznych prowadzonych przy Kościele Pokoju w Świdnicy. Znaleźli się w tej grupie: Marcin Pienio, Karol Wieczorek, Weronika Jekiel i pisząca ten tekst - Marta Król. Zajęcia poprowadził w ciekawy, profesjonalny sposób Leszek Sulich, fotograf i projektant, właściciel studia graficznego we Wrocławiu.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami imprezy na załączonym PLAKACIE.

Dnia trzeciego czerwca br. klasa humanistyczna 2D miała przyjemność odbycia lekcji języka polskiego w sali Informacji Turystycznej Kościoła Pokoju. Lekcje w plenerze doszły do skutku dzięki gościnności żony ks. Biskupa Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego - pani Bożenie Pytel. Godziny spędzone w obiektach przy pl. Pokoju w naszym mieście miały na celu zamknięcie projektu związanego z konkursem ogłoszonym po raz pierwszy przez Halę Stulecia ( budowla właśnie świętuje 103 lata!) we Wrocławiu.

W piątek bieżącego roku, 13.11 w godzinach wieczornych ,miała miejsce projekcja dwóch filmów młodego reżysera i scenarzysty Kuby Czekaja: "Baby Bump" oraz "Rwetes". Działo się to w ramach Festiwalu Filmowego SPEKTRUM. Pierwszy z nich w formie, jak to sam reżyser ujął, komiksu filmowego opowiada w niekonwencjonalny sposób historię dojrzewania 11- letniego chłopca, natomiast drugi przedstawia nam momenty z codziennego życia pewnej kobiety.

Przy okazji tegorocznego Festiwalu Filmowego Spectrum miałam niebywałą przyjemność uczestniczyć w spotkaniu, z przeuroczym, absolutnie wspaniałym i nade wszystko niezwykle utalentowanym aktorem - Krzysztofem Majchrzakiem. To spotkanie nauczyło mnie jednej, bardzo ważnej rzeczy – pozory mylą! Po raz pierwszy tego wieczora spotkałam go na korytarzu w teatrze.

Od dnia 11 listopada br. w naszym mieście trwa I Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum", a w jego programie można znaleźć wiele ciekawych filmów, których na pewno nie zobaczy się w kinach.