27 marca 2014 roku, w Międzynarodowym Dniu Teatru, w II LO w Świdnicy odbędą się XV Szkolne Konfrontacje Teatralne pod hasłem :

„ NIE ZAMRAŻAJMY MROŻKA ! ”

Zapraszamy do udziału zainteresowane naszą propozycją amatorskie zespoły szkolne, międzyszkolne i międzyklasowe , które, zgodnie z załączonym regulaminem, zechcą zaprezentować dowolną formę teatralną na określony przez organizatorów temat . Tegoroczne konfrontacje mają służyć popularyzacji twórczości zmarłego w ubiegłym roku wybitnego dramaturga Sławomira Mrożka i zachęcać do własnego odczytania i zaprezentowania dowolnie wybranego tekstu ,fragmentu czy też kompilacji różnych scen lub motywów pochodzących z bogatego dorobku pisarza (np.” Zabawa”,” Indyk” ,”Tango” ,”Emigranci”, ”Męczeństwo Piotra Oheya”,”Garbus”, „Miłość na Krymie”,” Na pełnym morzu”, „Karol”, „ Rzeźnia”, „ Kynolog w rozterce” , „ Strip – tease”, „ Śmierć porucznika”, „ Vatzlav”, „Wielebni”, „ Piękny widok”, „ Wdowy”, „Portret”, „ Kontrakt”, „ Ambasador”, „ Krawiec” i inne ).

Zgłoszenia do udziału w XV SKT można nadsyłać faksem do sekretariatu II LO, nr tel. i faksu 74/852-05-73 do 21 marca 2014 roku.
Formularz zgłoszeniowy: plik pdf do pobrania

Regulamin SKT:

• do udziału w SKT zapraszamy grupy teatralne ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego,
  • prezentowany spektakl musi wiązać się z twórczością Sławomira Mrożka,
  • czas trwania prezentacji nie może przekraczać 25 minut,
  • forma prezentacji – dowolna,
  • jury SKT będzie oceniać spektakle pod kątem reżyserii, adaptacji tekstu, gry aktorskiej, choreografii, scenografii , rozwiązań scenicznych.

Organizatorki SKT: Mariola Mackiewicz i Renata Duda