14 grudnia odbył się już XVIII Festiwal Piosenki Świątecznej. Jego organizacji ponownie podjęli się uczniowie naszego liceum pod opieką pani profesor Elżbiety Badzioch - Zarzyckiej, jednak w tym roku zmieniła się lekko jego formuła. Wprowadzono ograniczenia wieku i ilości wykonawców, które miały usprawnić całą imprezę i przyciągnąć więcej publiczności. Niestety, z punktu widzenia współorganizatora (a jestem nim już po raz trzeci) muszę stwierdzić, że ten najważniejszy cel nie został osiągnięty. Chociaż wystąpiło raptem 23 uczestników, to do ogłoszenia wyników o godzinie 21:00 doczekało tylko kilku widzów i tylko niektórzy zawodnicy. Z tego też powodu niewielu wie, że jury doceniło najbardziej, a co z tym się wiążę przyznało pierwsze miejsce Paulinie Lendzie i Zespołowi Project, w którym byli uczniowie naszej szkoły. Należy również wspomnieć, że drugi stopień podium zajęła Marta Moneta z II LO.
Pisząc o festiwalu nie mogę zapomnieć o stronie organizatorskiej. Wielu widzów szczególnie doceniało wygląd sceny, przygotowanej przez Joannę Dziedzic z klasy 3a i trzeba przyznać im całkowitą rację. Pomimo małych środków Asia dokonała prawdziwych cudów. Dzięki niej cała scena świdnickiego teatru nabrała świątecznego charakteru i powodowała ciepłe skojarzenia. Również nie można przemilczeć wkładu reszty dziewczyn z tej samej klasy, które przygotowały kawiarenkę w foyer i upiekły przepyszne ciasta. Muszę również zauważyć, że wiele pomogła klasa 1d, która zaangażował się w festiwal i główni sponsorzy, czyli Urząd Miasta i Agencja Turystyczno - Reklamowa "Adventure".
Chociaż jest we mnie i zapewne w kilku innych osobach pewien smutek, że tegoroczny festiwal nie był tak udany jak poprzedniego jego edycje, to pozostaje nadzieja, że za rok będzie już tylko lepiej.
Michał Skąpski
{moscomment}