14. października 2013 roku po raz kolejny odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas I, w tym roku przygotowane przez klasę II a. Tegorocznym tematem uroczystości był "Wehikuł czasu", a pierwszoklasiści ucharakteryzowani zgodnie z modą panującą w XX wieku, mieli za zadanie nie tylko udowodnić, że są godni bycia uczniami II LO w Świdnicy, lecz przede wszystkim przenieść nas do ubiegłego stulecia i pozwolić nam poczuć klimat poszczególnych dekad. Każdej z sześciu klas zostało przydzielone odrębne dziesięciolecie, wśród których znalazły się lata 20., 30., 50., 60., 70. oraz 80. Ogromną kreatywnością wykazali się również wychowawcy klas, którzy dzielnie wspierali swoich wychowanków poprzez, niekiedy, niezwykle oryginalne przebranie.

Wiele emocji wzbudziła także komisja sędziowska, w skład której tym razem wchodziły sławne osobistości. Jedną z nich była zdobywczyni nagrody Nobla- Maria Skłodowska- Curie, w którą wcieliła się p. prof. Agnieszka Grymek, "Żelazna Dama"- Margaret Thatcher, którą odegrała p. prof. Agata Mester, autor równania E=mc2- Albert Einstein, na którego ucharakteryzował się p. prof. Mirosław Grzyl, amerykańska piosenkarka rockowa- Janis Joplin, w roli której wystąpiła uczennica II LO Michalina Siennicka oraz jeden z najpopularniejszych seryjnych morderców XX wieku- Michael Myers, do którego upodobniła się przewodnicząca samorządu uczniowskiego Adrianna Niedźwiecka. Tegoroczne otrzęsiny poprowadzili Adrianna Kaszubowska oraz Kacper Mik.

Pierwszoklasiści mieli duże pole do popisu, aby jak najlepiej się zaprezentować. Wśród siedmiu konkurencji znalazły się zarówno zabawy, do których należało się przygotować, jak i te, których zupełnie się nie spodziewano. Punkty przyznawane były m.in. za strój, krótką scenkę opisującą daną klasę, atrybut, który według nich najlepiej charakteryzował wybraną dekadę oraz moment najbardziej wyczekiwany i interesujący- konkurencję taneczną. Podczas tej zabawy uczniowie prezentowali przygotowany przez siebie styl taneczny, zgodny z przydzielonym im dziesięcioleciem. Można było podziwiać charlestona, swinga, rock 'n' rolla, twista, disco, a nawet taniec w stylu Michaela Jacksona. Zawodnicy musieli wykazać się także wszechstronną wiedzą na temat profilu swojej klasy, wylosowanej dekady, a nawet naszej szkoły.

Kolejnym zadaniem była tajemnicza "Enigma", której uczestnicy wykazali się umiejętnością logicznego myślenia oraz sprawnością fizyczną. Jedną z najbardziej zabawnych konkurencji okazało się być "karmienie piersią" .Uczestnicy tej zabawy z zawiązanymi oczami usiłowali w jak najkrótszym czasie, nakarmić się wzajemnie piersią z kurczaka. Wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz goście, bawili się tego dnia wyśmienicie. Dzięki strojom, wystrojowi oraz muzyce każdy przez moment mógł poczuć się jak osoba z innej epoki. Trzeba przyznać, że wszystkie klasy przygotowały się do tego wydarzenia znakomicie, dlatego każda z nich otrzymała dyplom z podziękowaniem za zaangażowanie. Klasa I b została szczególnie wyróżniona i chociaż nie udało jej się wygrać konkursu, za swoje niezwykłe przygotowanie otrzymała od jurorów specjalną nagrodę pocieszenia w postaci słodyczy.

Zwycięzcami otrzęsin ponownie okazała sie klasa I a, która otrzymała nagrodę główną - pyszny tort oraz złotą płytę winylową. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w organizacji otrzęsin w roku 2014.

autorka: Karolina Dziakowicz

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg