jFontSize
A- A A+

22.03.2013. roku o godzinie 12.00 w auli naszej szkoły odbyła się otwarta debata (przeprowadzona przez uczennice klasy Id-Marię Dembowską i Natalię Wojnowską) na temat ekorozwoju miasta Świdnica- „Lokalny ekorozwój a przestrzeń Naszego Miasta”. Głównymi tematami rozmów zaproszonych gości oraz publiczności była ustawa śmieciowa, zagospodarowanie parków w Świdnicy oraz pytanie czy nasze miasto jest ekologicznie.

W debacie udział wzięli przedstawiciele władz miasta-między innymi pan wiceprezydent Ireneusz Pałac, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Miasta Urzędu Miejskiego w Świdnicy pani Maria Kasprowicz-Gładysz, przedstawiciele Rady Miejskiej, Straży Miejskiej oraz sanepidu.

W trakcie rozmów przedstawione były opinie Świdniczan o naszej przestrzeni, pozytywne i negatywne strony planu Urzędu Miasta co do dalszego ekorozwoju Świdnicy oraz jak uczniowie mogą pomóc środowisku.

Mamy nadzieję, że przedstawione plany wejdą w życie, a władza będzie miała również na uwadze zdanie mieszkańców Świdnicy i chętną pomoc uczniów.

Maria Dembowska

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg