21 grudnia 2012 roku stał się dniem przeznaczonym na spotkania klasowe i przygotowane przez uczniów wigilie.W szkole, odświętnie udekorowanej i kuszącej już świątecznymi klimatami ,a i zapachami tradycyjnych potraw,oczekiwaliśmy także niezwykłych gości - dawnych nauczycieli i pracowników naszego liceum.Wśród zaproszonych znalazły się znane wielu pokoleniom uczniów osoby, które tworzyły klimat i charakter "dwójki" z ulicy Równej.Panie prof.Krystyna Stacewicz i Maria Grabek ze wzruszeniem obejrzały przedstawienie jasełkowe, bo nastrój starej auli wywołał wiele osobistych wspomnień.Zaś nasza była sekretarka p.Kazimiera Pudełko komplementowała młodzież, do której zawsze odnosiła się z wielką atencją.

Po spektaklu goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem w pokoju nauczycielskim, a dawno niewidziani nauczyciele ( jak choćby p.prof.Eugenia Piasecka i p .prof.Jan Traczyński) mogli opowiedzieć o swej obecnej sytuacji i nacieszyć się towarzystwem obecnego grona pedagogicznego.Piękne życzenia okolicznościowe złożył wszystkim p.dyr.Jacek Iwancz, a uzupełnił je ponadczasowym komentarzem nasz ksiądz Sławomir Marek.Poczuliśmy wszyscy magię nadchodzących świąt, a pokoleniowe rozmowy okazały się ważne i miłe.

Opracowała Mariola Mackiewicz