30 listopada , w przeddzień Światowego Dnia Walki Z AIDS , odbyło się w naszej szkole spotkanie młodzieży z przedstawicielami Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Świdnicy, panią Anną Skwarzyńską i Joanną Luterek . W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i mieli dzięki temu możliwość zapoznania się z informacjami dot. profilaktyki HIV/AIDS. Zaproszeni goście przybliżyli nam informacje dot. epidemiologii HIV oraz zapoznali z danymi statystycznymi , które pokazały nam skalę zagrożenia. Wykład przeplatany był formą dyskusji a na koniec obejrzeliśmy film edukacyjny związany z zagadnieniami życia z HIV, zarażaniem oraz zachowaniem zdrowia. Młodzież była zainteresowana tematyką spotkania i aktywnie w nim uczestniczyła. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie z miłymi paniami z Sanepidu.