Od 10 grudnia 2012 r. w bibliotece szkolnej można nabyć najnowszy kryminał Wojciecha Korycińskiego: NIEBIESKIE ZAKONY. To druga część świdnickiej trylogii osadzonej w realiach XIX wieku. Historyczna Schweidnitz ukazuje swe mroczne oblicze, stając się ponownie areną przerażających i niezrozumiałych dla świdniczan aktów przemocy. Tym razem machinę zbrodni uruchamia wrocławski filolog Maximilian Schulz, który przybywa do Świdnicy na zaproszenie proboszcza tutejszej fary - Hugona Simona. Jego zadaniem jest uporządkowanie zbiorów biblioteki pojezuickiej…

Chociaż pozycja ta jest kryminałem, to pojawiają się w niej również niezwykle zajmujące wątki historyczne, filozoficzne i psychologiczne:
„Wszystko stało się zrozumiałe, gdy odczytał ukrytą za obrazem instrukcję gry i układ figur na szachownicy. Po niemal dwóch latach poszukiwań zrozumiał, gdzie prawdopodobnie znajduje się skarb jezuitów. Ale ta świadomość nie ucieszyła go, wprost przeciwnie – naznaczona była goryczą. Schulz bowiem zrozumiał coś więcej, i to go przygnębiło. Bazylika była nie tylko budowlą, była przede wszystkim bytem duchowym, który zanim odkryje wszystkie tajemnice, domaga się od swego adoratora bezgranicznego oddania. I Schulz powoli rezygnował dla niej ze wszystkiego – z przekonań, uczuć i własnej biblioteki. Uwalniał się od złudzeń i godził z bezpowrotną utratą przeszłości. Wszystko po to, by stanąć twarzą w twarz z prawdą…”

Spotkanie z pisarzem odbędzie się w najbliższy piątek (14 grudnia 2012 r.) od godz. 12.00 w czytelni szkolnej. Będzie można poznać ciekawostki dotyczące samego procesu powstawania powieści, historii naszego miasta oraz otrzymać autograf.

Wojciech Koryciński (rocznik 1979) związany jest ze Świdnicą od urodzenia. Absolwent II LO, po ukończeniu Uniwersytetu Wrocławskiego pracuje jako polonista w I LO. Od lat pasjonuje się bogatą historią miasta. Ci, którzy sięgną po najnowszą, świdnicką powieść kryminalną na pewno się nie rozczarują.

ZAPRASZAMY!