Pani Beata Misiewicz jest nauczycielem biologii w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy z ponad 20 letnim stazem pracy. Od wielu lat prowadzi koło biologiczne "Arnika", którego efektem jest coroczny udział dużej grupy uczniów II LO w Olimpiadzie Biologicznej. Corocznie prace badawcze uczniów II LO, które przygotowują uczestnicy jako obowiązkowe w przygotowaniu do etapu okręgowego, są wśród najlepszych i wyróżnionych na Dolnym Śląsku.
W tym roku wyróżniono 12 w tym aż 3 z II LO: Maciej Wernecki, Maria Szczepańska, Joanna Rowicka.
Od roku szkolnego, z jej inicjatywy II LO współpracuje z Uniwersytetem Wrocławskim. Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej systematycznie biorą udział w zajęciach uniwersyteckich (Zakład Mikrobiologii i Instytut Genetyki), w tym laboratoryjnych.
Medal Komisji Edukacji Narodowej został wręczony podczas etapu okręgowego Olimpiady Biologicznej, w styczniu tego roku we Wrocławiu.