4 marca b.r. w naszej szkole odbył się II Konkurs Matematyczny dla szkół gimnazjalnych. Najwybitniejsi uczniowie zafascynowani królową nauk przybyli do nas, by zmierzyć się ze specjalnie dla nich przygotowanymi zadaniami matematycznymi. Jury wyłoniło najlepszych uczestników, przyznając im nagrody w postaci pendrive’ów oraz zaawansowanych kalkulatorów. Dodatkowo zwycięzca otrzymał czek do zrealizowania o wartości 300zł, a także tytuł „Najlepszego Matematyka”. Podium zdominowali uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy. III miejsce zajął Grzegorz Stelmach, II miejsce przyznano Michalinie Siennickiej, a I miejsce zdobył Grzegorz Świątko. Gimnazjum nr 1 otrzymało puchar dla najlepszej szkoły w powiecie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, gdyż każdy z nich posiada dużą wiedzę i wybitne umiejętności z dziedziny matematyki. Mamy nadzieję, że spodobała im się przyjazna atmosfera w II LO i już we wrześniu spotkamy się z nimi na rozpoczęciu roku szkolnego 2011/2012 w auli naszej szkoły.

Julia Pilarska