15 czerwca odbędą się wybory do młodzieżowego sejmiku. W powiecie świdnickim startują cztery kandydatki, w tym dwie z naszej szkoły. W trakcie głosowania, na karcie wyborczej wybieramy tylko jedną osobę. Radnymi zostaną dwie osoby, które w wyborach przeprowadzanych w pięciu szkołach (ZSM, ZSH-T, I LO, II LO i III LO) uzyskają największą ilość głosów. Poniżej prezentacje BANACHOWSKICH kandydatek.

Nazywam się Klaudia Karczmarz, mam 18 lat i uczęszczam do II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Moją specjalizacją jest między innymi fotografia, którą zajmuje się od 5 lat. Wykonuje zdjęcia portretowe jak i reporterskie. Kilka dni temu zostałam wyróżniona w ogólnopolskim konkursie fotograficznym ,,Portret 2023”. Interesuję się również starą motoryzacją - w szczególności mercedesami i samochodami japońskimi. Wojewódzki sejmik młodzieżowy to dla mnie wielka szansa na rozwój i możliwość budowania swojej osobowości. Pozwoli mi w pewnym stopniu wpłynąć na okolice oraz rozpali we mnie ogromną motywację. Dzięki temu zyskam większą pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Od dziecka miałam styczność z działalnością społeczną, szkolnymi przemówieniami, organizacją większych imprez i jest to coś, co kocham. Chciałabym dokończyć dzieło pradziadka i dokonać tego, czego on nie zdążył zrobić - wpłynąć na polepszenie się warunków prokreacji. Dzięki sejmikowi rozwinę też zdolność świadomego posługiwania się językiem formalnym i wyniosę wiele cennych lekcji na przyszłość. Będę próbować, dopóki mi się nie uda, gdyż zależy mi na przywróceniu tego, co stłumiła nam pandemia.

Jestem Weronika Żukowska z II LO w Świdnicy.
Jako radna w młodzieżowym sejmiku dolnośląskim chciałabym przede wszystkim być głosem naszego pokolenia i walczyć o naszą wspólną przyszłość. Planuję organizować warsztaty z zakresu ekologii, ekonomii, zdrowia psychicznego i edukacji seksualnej, które nie tylko będą skierowane do młodzieży, ale również dla dorosłych, aby lepiej nas zrozumieli. Czas pandemii był trudny dla niektórych z nas. Nie mieliśmy kontaktu z przyjaciółmi, na szczęście to już za nami. Teraz nadszedł czas, aby odkrywać świat na nowo. Dlatego też pragnę szerzyć ideę wymian międzynarodowych wśród miast i szkół. Klęska klimatyczna wisi nad nami, dlatego społeczeństwo potrzebuje sprawdzonych informacji i rozwiązań. Będę propagować prawdziwe, ekologiczne rozwiązania. Wiem, że komunikacja miejska często pozostawia wiele do życzenia, dlatego dołożę wszelkich starań, aby na Dolnym Śląsku była ona na jak najlepszym poziomie. Obecnie wiele mówi się o prawach uczniów, dlatego zamierzam walczyć o ich przestrzeganie. Chcę również promować aktywność społeczną, taką jak wolontariat, organizację imprez czy politykę. W wolnym czasie piszę opowiadania i gram na gitarze. Każdy z nas jest w czymś dobry i może to przekształcić w pomoc dla społeczeństwa. Jesteśmy potrzebni jako młode pokolenie, ponieważ posiadamy pomysły, siłę i motywację do działania. Razem możemy zmienić choć trochę ten dziwny świat.

Informacje o pozostałych kandydatkach na tablicy ogłoszeń.