Za nami pierwszy dzień wiosny, czas odetchnąć świeżym powietrzem i cieszyć się aktywnością fizyczną. Uczniowie, Nauczyciele, Sympatycy Banacha wskoczcie na swoje dwa kółka i dołączcie do pozytywnie zakręconych zrzeszonych w grupie II LO „Banach” Świdnica w ramach ogólnopolskiej zabawy Rowerowa Stolica Polski.

21 marca wystartował trening, który potrwa do 21 maja. Jest to rozgrzewka przed czerwcową rywalizacją pod nazwą Rowerowa Stolica Polski. Świdnica po raz trzeci weźmie udział w tym projekcie, którego podstawowym celem jest aktywizacja poprzez jazdę na rowerze. W tym roku w rozgrzewce weźmie udział 48 miast. Organizatorem ogólnopolskiej zabawy jest miasto Bydgoszcz. Oficjalny trening miast to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast obowiązuje przelicznik: przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające ilość mieszkańców. W tym roku organizatorzy chcą szczególnie wyróżniać osoby, które systematycznie korzystają z roweru np. podczas krótkich dojazdów do pracy, szkoły itp., i niekoniecznie kręcą setki kilometrów dziennie.

Aby dołączyć do treningu:

1. Pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu

link do aplikacji: https://aktywne.miasta.pl/p/62-pobierz

link do informacji o aplikacji: https://aktywne.miasta.pl/p/61-funkcjonalnosc

1. Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - trening Rowerowej Stolicy Polski 2023 dla miast.
  2. Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz miasto Świdnica
  3. W kolejnym kroku wybierz grupę z listy:

Rodzaj grupy: Szkoły

Grupa: II LO „Banach” Świdnica

i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

Biorąc udział w rywalizacji każdy zyskuje dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect- właściciele zegarków sportowych Garmin będą wiedzieć o co chodzi. Gdy skończy się czas treningu pokaż swoje zarejestrowane aktywności nauczycielowi WF a nagroda Cię nie minie. W czerwcu wspólnie zawalczmy o jak najwięcej kilometrów dla Świdnicy.
Dołącz do mnie.

Belfer Banacha