jFontSize
A- A A+

Joanna Cichocka została laureatką IX edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent” Fundacji „Zawsze Warto” i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Joanna znalazła się w gronie 27 najlepszych maturzystów w Polsce (na prawie 270 tys. zdających).
Aby zostać tytuł laureata należy ze wszystkich zdawanych na egzaminie maturalnym przedmiotów (zarówno na poziomie podstawowym i rozszerzonym) uzyskać wynik powyżej 90%.
Uroczysta Gala podsumowująca tegoroczny projekt odbyła się w ostatni weekend w Łodzi.
A tak Joanna pisze o swoich planach na przyszłość: 

"Od października zacznę studia na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz na kierunku sensoryka i kogniwistyczna psychologia. To interdyscyplinarne studia, na których poznam funkcjonowanie ludzkiego mózgu od strony nie tylko psychologicznej, ale też biologicznej. Zgłębię tam również zastosowania informatyki i fizyki przy badaniu percepcji i systemów poznawczych, co pozwoli mi w przyszłości przyczynić się do rozwoju medycyny w zakresie neurologii.
Neuronauka to moja największa pasja, dlatego zamierzam poświęcić moje życie pracy badawczej — projektować inteligentne protezy kierowane sygnałem z mózgu, ale też tworzyć modele komputerowe i narzędzia analityczne umożliwiające diagnozę oraz leczenie jednych z najpoważniejszych schorzeń, z jakimi zmaga się obecnie ludzkość - chorób neurodegeneracyjnych. Moim celem jest odkrycie choć części tajemnic najbardziej złożonego i najmniej poznanego organu w ludzkim ciele - mózgu".

Gratulujemy Joannie i pozostałym absolwentom Banacha tak wysokich wyników na egzaminie maturalnym. Przypominamy, że wszyscy w II LO zdali egzamin maturalny, a wyniki, które uzyskali napawają dumą. Wszystkie wyniki są zdecydowanie wyższe od średnich wojewódzkich i powiatowych, a z matematyki osiągnęliśmy 9 wynik na Dolnym Śląsku. Joanna Cichocka jest już drugą osobą z II LO w ciągu ostatnich dwóch lat wyróżnioną w tym projekcie.

DSC_0263.JPGDSC_0267.JPGdsc_0357-772x515.jpgZdjcie.jpg