jFontSize
A- A A+

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu  zaprasza młodzież naszej szkoły do wzięcia udziału w webinarium pt. "Etyka w technologii i internecie", organizowanego w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ, które odbędzie się 31 MAJA 2021 r. w godz. 15-17.
Udział w wydarzeniu jest darmowy, wymagana rejestracja.
Link do rejestracji: https://bit.ly/3yChVlO

DOWIECIE SIĘ MIĘDZY INNYMI:

• Co na temat sztucznej inteligencji myślą doradca rządu egipskiego, polski doradca OECD i minister Piotr Mazurek?
• Dlaczego najpopularniejszy robot na świecie zgodził się przyjąć zaproszenie na wydarzenie?
• Co polska młodzież ma wspólnego ze etyczną sztuczną inteligencją?

Podczas wydarzenia przedstawiciele Youth IGF opowiedzą o tym, jak zaangażować się w globalny ruch Youth IGF a także wspólnie z entuzjastami z całego świata tworzyć propozycje zmian legislacyjnych oraz rządowych projektów w zakresie technologii i internetu.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. Robert Kroplewski - pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego, polski ekspert ds. etycznej AI w OECD, Komisji Europejskiej i UNESCO, Sally Radwan - doradca Ministra Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Egipcie oraz przedstawiciele ONZ.

Organizatorami konferencji są Pełnomocnik Rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek, Youth IGF Poland oraz Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem, we współpracy z TrendHouse.org. Wydarzenie odbędzie się po angielsku.

Links:
[1]https://intgovforum.zoom.us/webinar/register/9716218735819/WN_PQdqLUB5SpCRNXIQprq3lA
[2] https://www.facebook.com/events/922918581840390
[3]https://www.gov.pl/web/igf2021/droga-do-igf-2021---konferencja-etyka-w-technologii