jFontSize
A- A A+

1 września w naszej szkole uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2020/21. Uczniowie klas I spotkali się w auli, a pozostali udali się do swoich gabinetów, aby po długim okresie nieobecności w murach Banacha znów zobaczyć kolegów i wychowawców.

Swoją obecnością zaszczycili nas pan Wojciech Murdzek – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pan Piotr Bober – jego doradca oraz pani Luiza Nowaczyńska – Przewodnicząca Rady Rodziców. Zauważyli oni, że nowy rok szkolny zapewne będzie obfitował w różne wyzwania, ale na pewno nie będzie nudny.

Wzruszający moment uroczystości to niewątpliwie przekazanie Sztandaru Banacha nowemu pocztowi, w skład którego weszli: Dawid Rurzyński z III a, Urszula Grymek i Urszula Szuter – obie z kl. III c. Uczniowie złożyli ślubowanie, zapewniając, że godnie będą reprezentować naszą szkołę, a pan dyrektor Jacek Iwancz wybranym pierwszoklasistom wręczył legitymacje.

Jak wiadomo w II LO nie brakuje talentów. Udowodniła to Jagoda Kurzawa z kl. III a brawurowym wykonaniem utworu „Czarny świt”. Z kolei Katarzyna Wójcicka z II bg, jako nowa przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i prowadząca uroczystość spisała się na medal.

Oczywiście wszyscy przestrzegali zasad bezpieczeństwa.

1.JPGIMG_9595.JPGIMG_9597.JPGIMG_9598.JPGIMG_9606.JPGIMG_9610.JPGIMG_9619.JPGIMG_9622.JPGIMG_9624.JPGIMG_9629.JPGIMG_9651.JPGIMG_9656.JPGIMG_9658.JPGIMG_9678.JPG