jFontSize
A- A A+

24 maja 2019 r., z nieprzewidzianym opóźnieniem, ale nie mniej uroczyście, odbyło się w naszym liceum pożegnanie klas III. Gośćmi podniosłego spotkania w II LO byli: pan dziekan Społecznej Akademii Nauk wydziału zamiejscowego w Świdnicy – dr Jarosław Szandurski, p. Luiza Nowaczyńska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice trzecioklasistów.

Piosenką Ale jestem, grając na gitarze i śpiewając, rozpoczęła uroczystość Basia Chodyniecka, której akompaniował na pianinie Marek Stanisławski. Oni to wraz z Natalią Janiszewską i Julią Dudek uświetniali swoim koncertowaniem całą uroczystość.

Sztandar szkoły dumnie prezentowali: Kinga Kępa, Wojciech Gaik oraz Wiktoria Turek.

Kolejno po licznych, płynących z serca przemówieniach, które rozpoczął dyrektor II LO, przytaczając słowa Alberta Einsteina: Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz poruszać się naprzód..., przyszedł czas na wręczenie tarcz prymusa oraz świadectw z paskiem przez p. dyr. Jacka Iwancza, p. wicedyr. Zofię Skowrońską-Wiśniewską, w towarzystwie wychowawczyń klas trzecich: Elżbiety Badzioch-Zarzyckiej, Alicji Stawarz, Jolanty Skarzyńskiej i Iwony Juźwy.

Trzecioklasiści, którzy uzyskali średnią wyższą od 5,0:

Gabriela Rzepka                              5,44 (III D)

Maksymilian Zabijak                       5,35 (III B)

Natalia Moskwa                               5,33 (III B)

Michał Pfanhauser                          5,28 (III D)

Następnie dyrekcja oraz wychowawczynie wręczyli świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe abiturientom, którzy uzyskali średnią co najmniej 4,75.

Świadectwa z paskiem otrzymali:

z kl. III A: Sebastian Melańczuk i Krystian Walewski

z kl. III B: Karol Żmijewski, India Bogusławska, Klaudia Tuńska

z kl. III C: Malwina Śliwka

Zarówno prymusi, ich rodzice, jak i nauczyciele byli bardzo dumni z wykonanej - dobrej roboty, niejednokrotnie wzruszeni do łez - i chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Kolejno zostały wręczone nagrody od Akademii Społecznej, listy gratulacyjne rodzicom abiturientów oraz nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe.

Wśród wyróżnionych sportowców znaleźli się: Jakub Blach, Grzegorz Skupień, Maksymilian Pawlica, Miłosz Ryszawy, Krystian Walewski, Jakub Kawiński, Sebastian Melańczuk, Natalia Ziomko, Zofia Tomala, Michał Somala, Aleksander Jurczak, Kacper Koziarz, Marceli Rogowski, Bartłomiej Niedziałkowski, Wojciech Bil, Jakub Zaremba, Olgierd Etel, Wiktoria Gałązka, Adrian Butkiewicz, Kacper Hałdaś, Aleksander Ingram, Filip Iwanio, Norbert Pękosz, Paweł Starosta, Karol Wieczorek.

Uroczystość sprawnie poprowadzili: Paula Kaczmarczyk i Tomasz Kamionka.

Dziękujemy maturzystom za wspólnie spędzony czas, niezapomniane chwile w murach II LO i mamy nadzieję, że nadal chętnie będziecie nas odwiedzać.

Niezmiennie życzymy Wam powodzenia w wyborze dalszej drogi życiowej i spełnienia marzeń!

Słodkiego, miłego życia…”!

P.S. Zdjęcia z uroczystości ukażą się niebawem!