30.03.2009 r. w Świdnickim Ośrodku Kultury odbył się Międzyszkolny Turniej Teatralny organizowany w ramach Projektu Edukacji Teatralnej. Obejmował on następujące konkursy: dziennikarski, plastyczny, historyczno – naukowy, recytatorski oraz na inscenizację teatralną. W każdej z konkurencji startował jeden reprezentant danej placówki, zaś w konkursie na inscenizację – jedna grupa   z każdej ze szkół. Po zakończeniu wszystkich zmagań zsumowano punkty zdobyte przez poszczególne drużyny. Stawką była nagroda w wysokości 1000 zł. Nasze LO reprezentował zespół złożony z uczniów klasy Id, czyli podopiecznych p. prof. Marioli Mackiewicz. Na turnieju, który stał się już tradycją ŚOK-u zajął on pierwsze miejsce zdobywając 36 punktów i wyprzedzając tym samym I LO w Świdnicy i III LO w Świdnicy (ex aequo 2. miejsce, po 33 pkt.) oraz Zespół Szkół Budowlano – Elektrycznych w Świdnicy (3. miejsce, 32 pkt.).
     W konkursie plastycznym wzięła udział Agata Iżykowska. W rywalizacji dziennikarskiej II LO reprezentował Maciej Krogel. Zmagania recytatorskie wygrał inny uczeń naszej szkoły, Damian Swoboda. Na pytania w quizie historyczno – naukowym odpowiadali: Żaneta Nowakowska i Dawid Tymiński. Swój udział w zwycięstwie w konkurencji inscenizacyjnej mieli: Natalia Nieckarz, Dobrochna Fila, Monika Wiszniowska, Agata Iżykowska, Paulina Kalinowska, Patrycja Strzyżewska, Żaneta Nowakowska, Izabela Król, Damian Swoboda, Maciej Krogel, Dawid Tymiński oraz Krzysztof Wilk. Wystąpili oni pod nazwą „Group of Macka” i przedstawili adaptację fragmentów komedii „Mieszczanin szlachcicem” Moliera. Spektakl ten uczniowie naszej szkoły mieli okazję oglądać 3.04. w auli  II LO, zaś 7.04. zagrany został w I LO w ramach tegorocznych Prezentacjach Teatralnych. Choć nie udało się zająć tam pierwszego miejsca, nagrody indywidualne za grę aktorską powędrowały do Moniki Wiszniowskiej i Dawida Tymińskiego.
 Tekst i foto: Maciej Krogel