Zostaje rozpoczęty nabór wniosków o przyznanie jednorazowego stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe dla uczniów szkół dla młodzieży za rok szkolny 2023/2024. Wnioski należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Świdnicy (pokój 123) do 21 czerwca 2024r.
Wnioski należy wcześniej przekazać do zaopiniowania wychowawcom.

W trosce o zdrowie uczniów dolnośląskich szkół, Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczął realizację programu "Razem Łatwiej", który ma na celu zapewnienie bezpłatnej pomocy i wsparcia psychologicznego dzieciom i młodzieży w wieku 10-19 lat, które doświadczają smutku, samotności, myśli samobójczych czy też kryzysu psychicznego. Działania programu są kierowane również do rodziców i opiekunów, którzy tej pomocy potrzebują.

Zachęcamy wszystkich maturzystów i ich rodziców do skorzystania z zasobów portalu OPINIE O UCZELNIACH https://opinieouczelniach.pl/

Jest to kompleksowe źródło informacji dla maturzystów i przyszłych kandydatów na studia. Zawiera profesjonalnie opracowane treści merytoryczne na temat kierunków studiów, typów uczelni, ośrodków akademickich, zasad rekrutacji, perspektyw zawodowych, itd.

Kandydaci na studia znajdą tutaj:

Studia wybierz świadomie - radzi Agnieszka Szczepanek-Moskal, wydawca portali edukacyjnych OpinieoUczelniach.pl oraz StudiaPodyplomowe.net.pl.
Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem przygotowanym przez panią Agnieszkę Szczepanek-Moskal. Plik do pobrania (PDF).

Zapraszamy do zapoznania się z planem lekcji obowiązującym od 2 września 2022 r.: Plik do pobrania (PDF).

Trwa nabór wniosków o przyznanie jednorazowego stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe dla uczniów szkół dla młodzieży za rok szkolny 2021/2022.

Wnioski o przyznanie stypendium wraz z załącznikami należy składać w Starostwie Powiatowym w Świdnicy, ul. M. Skłodowskiej-Curie 7, 58-100 Świdnica (Biuro Obsługi Klienta, I piętro, pokój 123, tel. 074 85-00-480) lub przesłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 21 czerwca 2022r. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 74 85 00 480 lub czytając poniższe ogłoszenie.

ogłoszenie

wzór wniosku

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza uczniów szkół średnich z całej Polski do udziału w kolejnych edycjach kursów poświęconych językowi angielskiemu lub zagadnieniom około-ekonomicznym (matematyka, przedsiębiorczość, ekonomia). W ofercie znaleźć można szereg kursów, idealnych pod kątem przygotowania do egzaminu maturalnego lub poszerzenia wiedzy w wybranych obszarach tematycznych. Wszystkie kursy są darmowe. Zajęcia prowadzone są zdalnie przez kadrę akademicką UW. Od uczestników wymagany jest jedynie dostęp do komputera.
OFERTA:
Kursy językowe:
- Język angielski i współczesny świat
- Telephoning
- Emailing vs Formal Correspondence
- Public Speaking
- American vs British English for travelers
- Word Formation
- Tworzenie krótkich wypowiedzi pisemnych (esej)

Link do zapisów

Kursy poświęcone zagadnieniom około-ekonomicznym:
- Pogromcy mitów ekonomicznych
- Mazowiecki Uniwersytet Młodzieżowy

Link do Facebooka

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kursach. Za cenne informacje o interesującej ofercie dziękujemy Zuzannie Czernickiej, ubiegłorocznej maturzystce naszego liceum, a obecnie studentce Uniwersytetu Warszawskiego.

Informujemy, że dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12.

Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdują się wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD:

Dwa tygodnie na złożenie wniosku o stypendium.

Jeszcze tylko do 4 października 2021 r. uczniowie mogą składać wnioski o roczne stypendia „zDolny Śląsk”. Kandydatom na stypendystów Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia oferuje wsparcie finansowe na rozwój talentów naukowych, artystycznych, sportowych i w działalności społecznej.