Informujemy, że dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12.

Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdują się wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD:

Dwa tygodnie na złożenie wniosku o stypendium.

Jeszcze tylko do 4 października 2021 r. uczniowie mogą składać wnioski o roczne stypendia „zDolny Śląsk”. Kandydatom na stypendystów Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia oferuje wsparcie finansowe na rozwój talentów naukowych, artystycznych, sportowych i w działalności społecznej.

Plan lekcji obowiązujący od 2 września 2021 r.: Plik do pobrania (PDF).

Kliknij tabelę aby ją powiększyć:

Plan lekcji obowiązujący od 17 maja 2021 r.: Plik do pobrania (PDF).

Kliknij tabelę aby ją powiększyć:

Trwa nabór wniosków o przyznanie jednorazowego stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe dla uczniów szkół dla młodzieży za rok szkolny 2020/2021.

W tym roku uczniowie mogą składać wnioski drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres Starostwo Powiatowe w Świdnicy, ul. M. Skłodowskiej-Curie 7, 58-100  Świdnica. Skan wniosku wraz z załącznikami (dyplomami potwierdzającymi osiągnięcia ucznia) należy przesłać do dnia 18 czerwca 2021r.

ogłoszenie

wzór wniosku