W związku z przypadającą w lutym br. 200. rocznicą urodzin OSKARA KOLBERGA (1814-1890) uczniowie klasy Ie: Sylwia Sidor, Katarzyna Rainsz, Paulina Sobiś oraz Konrad Garbiec przeprowadzili w czytelni szkolnej lekcje biblioteczne, podczas których przedstawili sylwetkę i dorobek wybitnego polskiego etnografa i kompozytora w kontekście historii i kultury XIX wieku.

Uczestnicy uroczystości mieli okazję zapoznać się ze znakomitym, liczącym 33 tomy dziełem uczonego: LUD. JEGO ZWYCZAJE, SPOSÓB ŻYCIA, MOWA, PODANIA, PRZYSŁOWIA, OBRZĘDY, GUSŁA, ZABAWY, PIEŚNI, MUZYKA I TAŃCE, posłuchać muzyki, a także uświadomić sobie, iż z dorobku tego prekursora europejskiej folklorystyki do dzisiaj korzystają badacze, kompozytorzy i wszyscy inni, którzy pragną poznać kulturę dziewiętnastowiecznej wsi polskiej.

Swoją ciekawą prezentacją licealiści włączyli się w obchody Roku Kolberga.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg